Kapat
Android İşlemci Hızı
Mobil 5.533 1

Android İşlemci Hızı Nasıl Arttırılır ?

Android işletim sisteminde işlemci hızınızı arttırmak ya da düşürtmek size bataryanız açısından çok büyük bir oranda pozitif değer katabilir. Tabi ki bu pozitif değer sadece bataryayla eşdeğer değildir. Siz yüksek bir kalitede oyun oynarken işlemci hızınızı arttırmak telefonunuzun daha çok çalışıp bataryayı erken bitirmesine sebep olurken o yüksek oyundan tam bir verim alarak oyun oynamanıza olanak sağlar.

 

Android işlemci hızını arttırmak için sizlere en çok bilinen ve tercih edilen bir yöntemi sunacağım. Bu uygulamaya benzer fakat Google Play Store ‘da olmayan Performance Control adlı bir uygulama daha yer almaktadır. Bu uygulamayı ise sıradan ve normal kullanıcıların kullanması sonucu telefonu pert edebilecekleri için herkese uygun bir program olmama kategorisine girmektedir. Bu yüzden en çok bilinen ve tercih edilen program olan AnTuTu CPU Master ile işlemcinin hızı nasıl arttılır ?

 

 

AnTuTu CPU Master

Bu uygulama sayesinde telefonunuzun ayarlarını düzenleyerek performans artışı sağlamanızda büyük rol oynamaktadır. Fakat telefonunuzun performanslarını değiştirebilmeniz için telefonunuzun ROOT lanmış olması gerekmektedir. ROOT sayesinde telefonunuzda kontrol sağlayarak gerekli ayarları bu programın değiştirmesine izin vermiş olursunuz.

 

Uygulamada çeşitli profiller oluşturarak pil seviyesi belirlenen seviyenin altına indiğinde yada belirli bir sıcaklığa geçtiğinde işlemci hızınızı düşürebilirsiniz ya da telefonunuzun uyku moduna geçmesini ayarlayabilirsiniz. Bu şekilde cihazınızdan en yüksek verimi alabilmeniz mümkün hale gelmektedir.

 

CPU hızını elle değiştirmenize gerek kalmadan otomatik olarak ayarlanmasını uygulama sayesinde sağlaya bilmektesiniz. Telefonunuzdaki donma ve yavaşlama gibi durumların da önüne bu uygulama sayesinde bir nebzede olsa geçebilirsiniz.

 

Uygulama içinde yer alan modları sizler için bu şekilde listeleyebilirim.

 

  • conservative: Normal ayarlar.
  • ondemand: Telefon boştayken, işlemci kullanımı kısıtlanır.
  • userspace: Kullanıcı ayarları.
  • powersave: Pil tasarrufunda kullanılmalı.
  • performance: Oyun oynarken kullanabileceğiniz yüksek performans modu.

 

Gündelik kullanıcılara yönelik olarak tasarlanan bu program ‘ı Google Play Store ‘dan temin ederek telefonunuzdan daha fazla verim alabilmenize olanak sağlar. Bu program sayesinde telefonunuzda ki donma takılma gibi bir çok sorunun önüne geçebilirsiniz.

 

Merak ettiğiniz diğer bir konu ise bu programın neye benzediğidir. Play Store’da ki ekran görüntülerine ve yorumlarına bakarak bu program ile ilgili kafanızda bir çok olumlu düşünce oluşacağını biliyorum.

 

Sizlere kafanızda oluşabilecek sonuçlar sunmak için internette bir araştırma yaptığımızda YoTube ‘da Android for Freedom adlı Türkçe bir kanalın bu programa dair tanıtım videosu çektiğini görüyoruz. Aşağıdan bu videoya ulaşarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

 

Arama Terimleri:

android işlemci frekansını hızını artırma programi

Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

“Android İşlemci Hızı Nasıl Arttırılır ?” üzerine 1 yorum

  1. Eskişehir Çilingir dedi ki:

    Yine paylaşımı yapılacak içeriklerle karşımızdasınız hocam. Uzun zamandır merak ettiğim bu konu için de size ayrı teşekkürlerimi sunarım..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir