Blogger Nasıl Kategori Oluşturulur ?

Blogspot ile oluşturmuş olduğumuz blogunuzda girmiş olduğumuz içerikleri kategorilere ayırmak ziyaretçilerimiz açısından hangi konuda okumak istiyorlar ise o alana yönelmelerine olanak sağlayacaktır. Kategorilere ayıracağımız her bir yazının o kategori altında gözükmesi ana sayfanıza erişen her bir kullanıcının daha fazla blogunuzda kalmasını sağlayacaktır.

 

Blogspot kategori oluşturma işlemi işte bu neden ile önemlidir. Kategori oluşturmak arama motorları sayesinde her hangi bir yazınıza gelen ziyaretçi ana sayfanıza geldiğinizde yazılarınızı hiyerarşi şekilde görmek yerine istediği kategoriyi ziyaret etmesi blogunuzda kalması için önemli olacaktır. Ziyaretçi istediği kategoriyi seçerek o kategori altında listenen yazıları görebileceği gibi her hangi bir yazı aramak için ana sayfanızda yer alan hiyerarşiyi bir şekilde sıralanmış yazılarımızı sürekli bir süre sonra geçmekten sıkılacaktır.

 

İlgilendiği konu altında ki yazılara ziyaretçiyi yollamak ise bizlere daha fazla gösterim sunacağı gibi eğer blogumuzdan hoşlanır ise yeni bir takipçi kazanmak olacaktır. Diğer içerik yönetim sistemlerine göre biraz kafa karıştırıcı gibi gelse bile blogger kategori oluşturma işlemi yazılarımıza gireceğimiz etiketlerden oluşacaktır.

 

 

Blogger Kategoriler Nasıl Oluşturulur ?

 

Blogger kategori oluşturmak için öncelikle yapmamız gereken ilk işlemlerden biri gmail adresimi ile Blogspot’a girmek olacaktır. Blogspot’a girdikten sonrasında ise kategori ekleyeceğiniz blogunuzu seçerek yönetim panelinde bulunun. Daha sonrasında ise :

 

  • Seçim olduğunuz blogunuzun yönetim panelinde sol tarafında yer alan “Yerleşim butonuna tıklayınız.
  • Yerleşim kısmında bulunan “Gadget Ekle” ye tıklayınız.
  • Açılan pencerede “Etiketler” sekmesini bulup seçiniz.
  • Başlık kısmına “Kategoriler” ya da istediğiniz her hangi bir şeyi yazıp ve kaydediniz.
  • İsteğinize bağlı olarak kategoride kaç yazı olduğunu bu gadget sayesinde seçebilir ve ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.
  • Blogunuzda yer alacak kategorileri önceden belirleyin ve yazı düzenleme ekranında yer alan “Etiketler” kısmına yazın ve kaydedin.

 

Hangi yazını hangi kategoriye eklemek istiyor iseniz yapmanız gereken işlem o kategori altında listelenecek tüm yazılara aynı etiketi eklemek olacaktır. Artık bu sayede Blogspot yazıyı kategorilere ayırma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş oluyorsunuz.


] }

“Blogger Nasıl Kategori Oluşturulur ?” üzerine bir yorum

  1. Merhaba ben bloğum yazımı yazıyorum ama yazdığım yazıyı kategoriye atayamıyorum,ana sayfada kalıyor sadece,etikette yapıyorum dediğiniz gibi ama çıkmıyor.

    Cevapla

Yorum yapın