Kapat
Çalan Şarkıyı Öğrenme
Genel 21.621 3

Çalan Şarkıyı Bulma

Bu yazımızda sizlere bulunduğunuz ortamda çalan şarkının adını programsız nasıl öğrenebileceğinize dair bilgiler sunacağız. Yazımıza başlarken şunu da belirtmemiz gerekiyor, bu teknik Siri ile alakalı olacağı için IOS`da programsız yapabilmemiz mümkün. Android işletim sistemi olan bir telefonumuz var ise, ortamda çalan şarkıyı bulmamız için telefonumuza program yüklememiz gerekecektir.

 

IOS Telefonlarda Çalan Şarkıyı Bulma

 

Telefonumuzda bizi yalnız bırakmayan “Siri” ile bu işlemi saniyeler içerisinde yapabiliriz. Tek yapmamız gereken şey, Siri`ye “Siri Şarkının Adı Ne” diye sormamız. Şarkıyı biraz dinlettikten sonra, çalan şarkıyı bulup size şarkıyı kimin söylediğini ve ismini verecektir.

 

alan Şarkıyı Bulma 175x300 - Çalan Şarkıyı Bulma

 

Android Telefonlarda Çalan Şarkıyı Bulma

 

Android işlemcili telefonlarda daha önce programsız çalan şarkıyı bulma özelliği yoktu. Geçtiğimiz aylarda Google Asistan ile buna bir çözüm bulundu. Artık Android işlemcili telefonlarınızdan, ana sayfa tuşuna basılı tutarak “Ok Google” diye seslendiğinizde Google Asistan aktif hale geliyor. Ardından ona “Bu şarkının adı nedir” diye sorun ve isteğinize ulaşın.

 

Ayrıca aşağıdaki programları indirerek de ortamda çalan şarkıyı bulabilirsiniz.

 • SoundHound 
 • TrackID 
 • Shazam

 

 

 


Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

“Çalan Şarkıyı Bulma” üzerine 3 yorum

 1. BAYPC9876 dedi ki:

  iyi günler bu şarkı’yı arıyorum: https://www.youtube.com/watch?v=3j7oFfPqBmc&t=32s ŞARKICI, ŞARKI ADI & ŞARKI SÖZLERİ. yardımcı olun lütfen…

 2. Hacı Osman dedi ki:

  Güzel paylaşım olmuş. İşime de oldukça yaradı.

 3. Selda dedi ki:

  Çok basitmiş.. teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir