Google Trunstank Nedir ?

Arama motorların’da web sitenizi en üst sıralara çıkarmak için işe yarayan SEO çalışmaları beraberinde bir takım arama motorlarını kandırmaca gibi sorunları da peşinde getirmiştir. Arama motorlarını yanıltmak ve internet sitelerini ilk sıralara taşımak isteyen web sitesi sahiplerinin büyük bir yığın halinde spam sayfalar yayınlamaktadırlar.

 

Bu yüzden arama motorunu yanıltma işlemlerini yapamasınlar diye Google ‘ın gelitirmiş olduğu Trunsktank projesi vardır.  Google Trunstank tam olarak aradığınız sonuca sizi en doğru şekilde ulaştırma işine yarar.

 

 

Trunstank Değeri Nasıl Yükseltilir ?

 

Google Tustrank değerini yükseltmek için bazı basit konular vardır. Site itibarınızı artırmak için site dışına verdiğiniz ve aldığınız tüm backlinklere dikkat etmekle başlamak birinci hususta gelir. Bunlar gibi sizlere maddelere ayıracak olursam ;

  • Özgün içeriği kendiniz oluşturmalısınız.
  • Yaşlı bir domain olması Trunstank değerini arttırmak için işinizi görür.
  • Alan adınızı satın aldığınız süre uzun olması arama motorlarına güven verir.
  • E-ticaret sitesine sahipseniz kesinlikle sitenizin SSL sertifikası olması gerekmelidir
  • Güvenilir ve Pagerank değeri yüksek olan kaliteli sitelerden backlink alabilirsiniz.
  • Eğer çok popüler bir site değilseniz farklı farklı konular’da değil de belli bir konu üzerinde paylaşımlar yapmalısınız.

 

Bu ve bunun gibi benzer maddeler sayesinde Google ‘ın geliştirmiş olduğu Trunstank sisteminde ki değerinizi arttırabilirsiniz.

 

 

Google Trustrank ‘ın Avantajları Nelerdir ?

 

Google, Trunstank doğrultusunda arama motorunda aranan sonuçlar arasında sıralama gerçekleştirmektedir. Trunstank değeri yüksek olan web siteler çok daha fazla geniş kitlelere hitap edebilme şansını bu arama motorunda önce sayfalara çıkmaktan dolayı yakalayabilirler.

 

Google, Pagerank ve Trustrank değerlerini sürekli olarak güncellemektedir. Pagerank ile Trustrank arasında çok önemli ve direk olarak bir biriyle alakalı bir ilişki mevcuttur. Dolayısı ile Google sıralamalarında internet siteniz ile ön plana çıkmak istiyorsanız bu değerlerinizi iyi tutmalısınız.


] }

Yorum yapın