Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkacak ?

İnternetin artık hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturduğu bu dönemde herkes istediğini yapabilmek istemiyor mu ? Sınırlamalar bizleri ne kadar zorluyor ? Adil Kullanım Kotası herkesin korkulu rüyası değil mi ? Pekala, bu adil kullanım kotası ne zaman kalkacak ? Sizlere bu yazımızda Adil Kullanım Kotası ile ilgili bilgiler vereceğiz. Muhtemelen bu verilecek son bilgiler arasında olacak çünkü [vurgu color=”#81d742″]1 Ocak 2019`dan itibaren tamamen kalkacak.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Adil Kullanım Kotası Nedir ? 

Adil kullanım kotası, internet kullanıcılarının, paket aldıkları internet sağlayıcıları tarafından onlara bildirilen aylık limitin %100`üne ulaşıldığında, internet erişim hızının düşmesidir. Bu uygulama ile her internet kullanıcısının aynı kalitede hizmet alması amaçlandığı söylenmektedir.

 

[vurgu color=”#dd3333″]Adil Kullanım Kotası Ne Zaman Kalkacak ?

Bir süredir tartışmalara konu olan adil kullanım kotasının gelecek yıl kaldırılacağıyla ilgili açıklama geldi.

 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan tarafından yapılan açıklama ile, “Veri indirme hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketici nezdinde şeffaflığın sağlanması amacı ile [vurgu color=”#81d742″]1 Ocak 2019 tarihinden itibaren Adil Kullanım Kotası tamamen kaldırılacaktır” dedi.

 

Herkese adil internet kullandırmak için AKK uygulamasını sürdürdüklerini, artık alt yapılarını AKK olmadan sıkıntısız bir şekilde internet vermek üzerine geliştirdiklerini belirtti.

 

Adil Kullanım Kotası`nın kalkması için kullanıcıların hiçbir işlem yapmasına gerek olmadığını, dilekçe veya telefonla müşteri hizmetlerine bir bilgi verilmesinin gerekmediğini de açıkladı.


] }

Yorum yapın