Windows 10 İçin En İyi Android Emülatörleri

Android telefonları duydunuz, ancak tüm Android işletim sistemini doğrudan bilgisayarınıza yükleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

 

iPhone telefon kullanıyorum ve Android`e geçiş yapmak istiyorum. Geçiş yapmadan önce de test etmek istiyorum. Android sistemini kişiselleştirmek veya iOS`ta kullanamadığım bir uygulamayı, Android sisteminde kullanmak istiyorum.

 

Sebep ne olursa olsun, bilgisayarınızda bir Android emülatör`ün olması sizin için iyi bir şeydir. Sizlere bu yazımızda, Windows 10 için en iyi Android emülatörleri`nden bahsedeceğiz.

 

Windows 10 İçin Emülatör Neler Yapabilir?

Windows 10 için birkaç harika Android emülatör bulunmaktadır. En iyi Android emülatörlerinin çoğu da ücretsizdir.  Ancak, iyi ve kötü emülatörler arasında da farklılıklar bulunmaktadır.

 

Herhangi bir emülatör için en önemli özellik kararlılıktır. Android emülatörünüz durur, donar, ağırlaşırsa artık emülatörü değiştirme zamanı gelmiş demektir. Çok sayıda seçenek olduğundan dolayı, dengesiz, işinizi aksatacak bir emülatörle uğraşmanıza gerek kalmaz.

 

Daha sonra, Android emülatör özellikler listesini dikkate almalısınız. Örneğin, bazı Android emülatörleri üçüncü taraf denetleyicilere izin verir. Kök yeteneklerini simüle etmenize veya üçüncü taraf APK`leri yüklemenize izin verir.

 

Aşağıda sizlere vereceğimiz emülatörler tamamen işlevseldir, düzenli güncelleme alırlar. Ancak, emülatörünüzün performansı doğal olarak sizin bilgisayarınızın performansına bağlıdır. Şimdi sizlere en iyi 10 emülatör listesini sunmanın zaman geldi.

 

Windows 10 İçin En İyi Android Emülatör

NoxPlayer

 

NoxPlayer 300x160

 

NoxPlayer Windows 10 için go-to android emülatörlerinden birisidir. Genel olarak güvenilir, özellikleri fazladır ve son derece sağlamdır. Android modderları, NoxPlayer`in önceden root erişimi ile donatılmış olarak geldiğini de belirtmelidir. Sistem ayarlarınızda root`u etkinleştirin, bu sayede modlama ve kişiselleştirme uygulamalarınızı da indirebilirsiniz.

 

İndir: Windows için NoxPlayer | macOS (Ücretsiz)

 

BlueStacks

 

BlueStacks 300x300

 

BlueStacks, Windows 10 için en popüler Android emülatörlerinden biridir ve nedenini görmek kolaydır. Kurulumdan kullanıcı arayüzüne BlueStacks`in kullanımı kolay ve hızlıdır. Masaüstünüze veya dizüstü bilgisayarınıza yükleyin ve ardından tam bir Android ortamını yaşayın.

 

NoxPlayer gibi, BlueStacks`de Android mobil oyuncularını geliştiricilere göre daha fazla hedefliyor. BlueStacks ayrıca bir sürü daha dahili ekstraya sahiptir. Örneğin BlueStacks Affiliate, platform üzerinden para kazanabileceğiniz Android oyun içeriği oluşturmanıza olanak sağlar.

 

Oyun olsun ya da olmasın, BlueStacks, Windows 10 makinenizde istikrarlı ve kapsamlı bir Android eğitimi sunar.

 

İndir: Windows için BlueStacks (Ücretsiz)

 

Andy

 

Andy 300x137

 

Andy, sürekli olarak etrafındaki en iyi Android emülatör deneyimlerinden birini sunar. Bir akıllı telefon deneyimine rakip olmanız gereken tüm Android özelliklerini paketlemenin yanında, Andy ayrıca geliştiriciler ve oyuncular için kullanışlı özelliklerle birlikte gelir.

 

Örneğin, akıllı telefonunuzu Andy için uzaktan kumanda olarak kullanabilirsiniz. Akıllı telefonun yok mu? Bunun yerine Xbox veya PlayStation denetleyicinizi kullanabilirsiniz. Bir diğer kullanışlı özellik, masaüstünüzle depolama entegrasyonudur: bu da Android uygulama geliştirme sırasında test etmeyi ve hata ayıklamayı biraz daha kolaylaştırır.

 

Genel olarak, Andy, Windows 10 için çabuk, sağlam bir Android emülatörüdür.

 

İndir: Windows için Andy (Ücretsiz)

 

Phoenix İşletim Sistemi

Uzun süredir Android emülatör kullanıcıları, Jide`nin Remix OS Player`ına aşina olacaklardır. Remix OS Player, popüler Linux Remix OS tabanlı harika bir Android emülatörüydü. Jide, desteğini kestikten sonra bir düşüşe geçmiştir.

 

Destek kesildikten sonra, bir boşlukta kalan emülatör, daha sonra kendini geliştirmeye başlayarak piyasadaki yerini yavaşça geri almaya başladı. Nihayetinde Windows 10 için değiştirilmiş bir Android emülatörü olarak yerini aldı.

 

İndir: Windows için Phoenix İşletim Sistemi (Ücretsiz)

 

MEmu

 

MEmu 300x169

 

MEmu, kolay kurulum süreci ve birçok özelliğe sahip, Windows 10 için başka bir kullanışlı Android emülatördür. MEmu`nun en iyi özelliklerinden birisi de klavye haritalamadır. Farenizi kullanarak, ekrandaki bir alana tıklayabilir, daha sonra oyununuzu ve uygulamanızı kontrol etmek için bir tuş girebilirsiniz.

 

MEmu ayrıca tek tıkla APK kurulumunu destekler, yani ana makinenizde mevcut herhangi bir APK`yi MEmu`ya yükleyebilirsiniz. Daha da iyisi, uygulama testi için veya başka türlü MEmu örneklerini çalıştırabilirsiniz. Uygulamanızın performansını test etmek için RAM ve CPU yapılandırması yapabilirsiniz.

 

Dahası, MEmu 4K`da Android oyunlarını destekliyor, böylece 4K monitörünüzün maksimum doğal çözünürlüğünün keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İndir: Windows için MEmu (Ücretsiz)

 

Windows 10 İçin En İyi Android Emülatörü Nedir?

Android harika bir platform. Zaman içinde, Android geliştirme, sunduğu sayısız şaşırtıcı oyun deneyiminin yanı sıra, üretkenlik, sosyal ve yönetim uygulamaları ile eksiksiz bir teklif haline geldi.

 

Platformu doğrudan Windows 10 masaüstüne getirmek için bu Android emülatörlerinden birini kullanabilirsiniz. Piyasa bulabileceğiniz en iyi emülatörleri sizler için derledik ve sizlerin beğenisine sunduk.

 


] }

Yorum yapın