Alloy Origins HyperX İncelemesi

Oyuncu ekipmanlarının gün aşırı kendini geliştirmeye başlaması ve bunun sonucunda her ay yeni bir ekipmanın piyasaya sürülmesi mâlumunuz olarak bilinen bir gerçektir. Her ay farklı bir modelin piyasaya sunduğu ekipman modelleri bazı özellikleri ile insanı cezbederken bazı özellikleri ile ise “Buna ne gerek vardı?” sorusunu sormaya zorluyor. Tamamen kullanıcılarına bu soruyu sormaya gerek bırakmadan performansa odaklanarak isteneni en iyi şekilde veren bir klavyeye sahip olmaları için çabalayan markalardan biri Alloy Origins’in HyperX modelini birçok yönü ile ele alarak inceleyeceğiz.

Alloy Origins HyperX İlk Bakış İncelemesi

Modele ilk bakışta çok sade özellikler ile karşımıza çıkıyor olsa da pürüzlü alüminyum gövdesi sayesinde ergonomik bir tasarım sunuyor. Klavyenin ön yüzeyinin herhangi bir çıkıntıya sahip olmaması yüksekliğe doğrudan etki ederek HyperX Red tuşlarını daha dikkat çekici hale getirmiş. Klavyenin RGB aydınlatma özelliğine sahip olması şu sıralar piyasaya sürülen tüm ekipmanlardan farklı olarak Ngenuity yazılımı sayesinde kontrol edilmesi ile önplana çıkıyor. Tam anlamı ile geliştirilmemiş olmasına rağmen ufak tefek hataları dışında yazılımın az da olsa rahat bir kullanım sunduğunu söylemek mümkün.

Hyperx Allow Origins 2

Klavye üzerinde çizgisel bir düzen ile sıralanan HyperX’in kendi tasarımı olaran Red tuşların çalışma ağırlıkları 45 gram ve çalışma noktaları ise 1.8 mm’dir. Bu özellikleri sayesinde kısa bir süre önce piyasaya sürülen Cherry MX Red tuşlardan bir tık daha rahat olduğu söylenebilir. Tabii ki bu rahatlık sadece oyun oynarken mükemmel hale geliyor. Bilgisayar incelemeleri kategorisinde daha önce incelediğimiz Alloy FPS RGB adlı modelde bulunan Kailh SilverSpeed tuşları ile kıyaslandığında yazı yazarken rahat etmeniz neredeyse imkansız derecelerdedir. Eğer gününüzün büyük bir bölümünü oyun oynayarak geçiren bir insan olduğunuzu varsayarak bu klavye tam size göre aksi halde kullanmanızı pek önermiyoruz.

Hyperx Allow Origins

Klavyenin üzerinde bulunan her tuşun ayrı ayrı 80 milyon tıklama ömrü bulunuyor. Bu durumda HyperX’in özel olarak tasarımını yaptığı switchleri beğenmemek mümkün değil. Klavyeye dışardan bakıldığında çok hafif görünsede fiziksel bir temas haline geçildiğinde işler tamamen değişiyor. 1.08 kg ağırlığı bulunan bu klavyenin ağır olmasındaki en büyük etken alüminyum bir gövdeye sahip olmasıdır. Yine aynı şekilde görünüm konusunda size kendinizi oldukça özel hissettirecek en önemli özelliği köşelerinin sivri değilde oval hatlara sahip olmasıdır. Klavyenin ayakları ergonomik bir yapıda olup sizin rahatlığınız için 3 ayrı ayar modu sunmaktadır.

Sonuç Olarak;

Alloy Origins modelinin Türkiye satış fiyatı henüz belli olmasada  yurtdışı satış fiyatının 110 $  olması Türkiye fiyatı konusunda tahminler sunmaya yardımcı olabiliyor. Mükemmel özellikler sunması tartışılır olan bu klavyeye biçilen fiyatın çok olduğunu düşünüyoruz. Aynı fiyata daha fazla özellik sunan birçok klavye modeli bulabilirsiniz. Eğer yazımızdada bahsettiğimiz gibi günlük hayatınızı tamamen oyun ile geçiren bir insansanız bu klavyeyi tercih etmenizi önerebiliriz.

 


] }

Yorum yapın