Android 4.5G Şebeke Seçimi Nasıl Yapılır ?

Günümüzde artık yavaş yavaş tüm sim kartlarının artık 4.5G sim kartları ile değiştirilmesinden sonrasında ise aklımıza takılan soru Android 4.5G açma olmaktadır. Android 4.5G şebeke seçimi ile artık yüksek hızlı internet hile tanışmamız gerçekleşecektir.

 

Android 4.5G ayarı ile beraberinde artık telefonumuzda yer alan 3G ve GSM şebekesinden kurtularak ayrı bir boyut kazandırabiliriz. Kimilerine göre daha fazla internet yiyor dense bile bence böyle bir şeyin imkanı yoktur. Nedeni ise internette gezmiş olduğunuz örnek verecek olur isem bir internet sayfası eğer 5 mb veri götürüyor ise 3G şebekesi ile görüntülediğinizde de 5 mb veri gidecektir 4.5G şebekesi ile görüntüleme yaptığınızda 5 mb veri gidecektir. Bunların arasında ki fark ise 5mb lık veri barından internet sitesini açma süresinin 4.5G ile kısalmasından kaynaklanmaktadır.

 

 

Android 4.5G Şebeke Seçimi Nasıl Yapılır ?

 

Telefonu 4.5G yapma ayarları için ise tek yapmamız gereken işlem aslında Android işletim sistemine sahip akıllı telefonumuzdan ayarlardan bir kaç tuşa basmak ile gerçekleşecektir. Fakat bunun öncesinde ise dikkat etmemiz gereken nokta sim kartımızın ve kullanmış olduğumuz telefonun 4.5G şebekesini desteklemesi gerekmektedir.

 

Android 4.5G açma işlemini yapmak için :

  • Telefondan “Ayarlar” menüsüne giriniz.
  • Telefonunuzun modeli farklılık göstererek ya “Diğer” başlığı adı altından “Mobil Ağlar” eğer diğer başlığı adı altından mobil ağları bulamıyor iseniz “İnternet Paylaşımı & Ağlar” başlığı adı altından “Mobil Şebekeler” başlığını bulmanız önemlidir.
  • Telefonunuzun ayarlarından mobil ağlar yada mobil şebekeler olarak adlandırılan başlığının konumu telefon modellerine göre farklılık göstermesine rağmen mobil ağlar başlığına tıkladıktan sonrasında ise “Tercih edilen ağ türü” adlı başlığa tıklamanız gerekmektedir.
  • Karşımıza açılacak olan pencereden ise “4.5G” yazan seçeneklerden birisini seçmeniz durumunda artık 4.5G yi kullanmaya başlayabilirsiniz.

 

Temel prensip olarak Android 4.5G etkinleştirme işlemi böyle çalışmaktadır. Fakat dikkat etmemiz gereken nokta ise yalnızda 4.5G yazılı olanı seçmek yerine bir tercihte 4.5G ‘den fazla bulunan tercihleri seçmekte önemlidir.

 

Bunun en büyük nedeni ise yalnızda tek başına 4.5G şebekesini seçtiğimizde 4.5G şebekesinin olduğu alanlarda telefonumuz çeker iken eğer seçeneklerde “4.5G/3G/GSM” gibi bir seçeneğiniz var ise bunu seçmeniz telefonun çekmesi için önem arz edecektir. Bunun amacı ise telefonumuz otomatik olarak 4.5G ‘nin çekmediği yerlerde 3G şebekesini tercih edecek, bunun çekmedi yerlerde ise GSM şebekesini tercih edecek anlamına gelmektedir.


] }

Yorum yapın