Android Programsız Arka Planda YouTube Açma

Hepimizin karşılaşmış olduğu sorunlardan bir tanesi de eğer son model bir akıllı telefonunuz yoksa yada telefonunuzda akıllı pencereler özelliği yok ise YouTube’u arka planda çalıştırıyor olamayışımızdır. Akıllı cihazımızdan YouTube ‘dan müzik dinlerken bazı uygulamalarda gezme isteği de olmaz ise olmazımızdır.

 

Şimdi size Android programsız YouTube arka planda müzik dinlemek işleminin gerçek olacağını söyleseydim ? ?? Tabi ki de gerçek. Üstüne üstelik hiç bir program dahi indirmenize gerek yok. Bu işlem sayesinde hem müzik dinleyebilir hemde başka uygulamalarda sörf yapma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

Android Programsız YouTube Arka Planda Çalıştırma

Bu işlemi yapabilmek için ise telefonunuzda sadece ve sadece Chrome tarayıcısının yüklü olması yeterli olacaktır. Yapacağımız işlem ise çok basit aslında Chrome ‘dan YouTube ‘a girmek. Fakat sadece girmek yetmiyor. Bazı ufak bir cambazlık yapacağız. YouTube kapatınca müzik çalsın istiyor iseniz ise yapacağınız işlemleri size aşağıda anlatıyorum.

 

  • Telefonunuzdan “Chrome” internet tarayıcısını açın.
  • Ardından bu tarayıcıdan “YouTube” a girin.
  • Daha sonra yapmanız işlem ise bir şarkı seçin.
  • Daha sonrasında ise tarayıcıda sağ üstte bulunan üç nokta üst üste olan “Ayarlar” anlamına gelen ikona tıklayın.
  • Oradan “Masaüstü sitesi iste” butonuna tıklayın.
  • Ardından bilgisayarda ki gibi karşınıza gelecek olan YouTube ‘dan “Otomatik Oynat” kısmının açık olduğuna dikkat edin.
  • Daha sonrasında şarkıyı başlatın.
  • Ardından telefonunuzda istediğiniz bir yere girebilirsiniz.
  • Daha sonrasında bildirim çubuğunu aşağıya indirerek “Oynatma” ikonuna basın.

 

Bu sayede artık Android programsız YouTube arka planda çalıştırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Hem bu sayede akıllı cihazınıza hiç bir program kurmaya gerek kalmaz, hemde akıllı telefonunuzu uygulamalar çöplüğüne çevirmemiş olursunuz. Çok kullanışlı ve her Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda bu yöntem uygulanabilir.

 

Android YouTube arka planda çalıştırma işlemi ise yukarıda görmüş olduğunuz şekilde yapılmaktadır. Sizlerde artık istediğiniz müziği arka planda çalmasını istiyor iseniz YouTube ‘dan açacağınız müziği bu şekilde artık telefonunuzdan çalıştırabilir, arkadan müzik çalarken de siz başka uygulamalarda başka şeylerde dolaşabilir, başka şeyler yapabilirsiniz.


] }

Yorum yapın