Apple Kişisel Veriler Nasıl İndirilir ?

Apple ‘da senin üzerinde ne var ? Gerçekten bilmek istiyorsan, Apple’ın gizlilik web sitesinde cevaplar alabilirsiniz. Site, Avrupa Birliği’nde Mayıs ayında GDPR yönetmeliklerine uymak için ilk çıkışını yaptı ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’da ile başlamış bulunmaktadırlar. Apple müşterilerine Apple ile ne kadar veri depoladıklarını (takvimler, fotoğraflar ve belgeler), App Store satın alma ve kullanım geçmişlerini, AppleCare ile destek geçmişlerini ve diğer bilgileri gösterir.

 

Bilgilerinizi Apple’dan nasıl görebilir ve indirebilirsiniz ?

Apple Kisisel Veriler

  • Apple ID’nizi ve şifrenizi kullanarak Apple’ın Veri ve Gizlilik sitesine giriş yapın. https://privacy.apple.com/account
  • Apple hesabınız için iki faktörlü bir kimlik doğrulamanız varsa (ve yapmanız gerekir), Apple cihazınızda bir açılır pencere üzerinden bir doğrulama kodu gönderilir. Apple gizlilik sitesinde bu numarayı girin. İki faktör etkin değilse, kayıt olduktan sonra Apple’a sağladığınız gizli soruları yanıtlamanız istenir.
  • Giriş yaptıktan sonra, yanlış olduğunu düşündüğünüz verilerin doğru bir kopyasını isteyebilir, hesabınızı devre dışı bırakabilir veya hesabınızı silebilirsiniz.
  • Verilerinizi indirmeyi seçerseniz, ne indirmeyi istediğinizi kontrol etmenizi sağlayan bir sayfaya yönlendirilirsiniz. Apple’a göre bunu almak yedi güne kadar sürebilir. Veri, türüne bağlı olarak çeşitli biçimlerde gelir. Uygulama ile ilgili bilgiler e-tablolar veya dosyalar olarak JSON, CSV, XML veya PDF biçiminde teslim edilir. Belgeler, fotoğraflar ve videolar orijinal biçimindedir. Kişiler, takvimler ve yer imleri VCF, ICS ve HTML formatında gönderilecektir. İndirilenler uygulama, kitap, film, TV şovu veya müzik alımlarını içermez.
  • Ne almak istediğinizi kontrol edin, ardından Devam’a basın. Onay alacaksınız ve veriler hazır olduğunda, Apple kimliğinizle ilişkili hesaba e-postayla gönderilecektir.

] }

Yorum yapın