Kapat
apple watch sessiz mod nasil acilir 754x365 - Apple Watch Sessize Alma Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır? 23 0

Apple Watch Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Apple Watch, akıllı saatinizin sizi bildirimlerden, alarmlardan veya diğer seslerden sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız, saatinizi sessize alabilirsiniz. Bunu, sessiz mod, tiyatro modu ve rahatsız etmeyin olacak şekilde, üç farklı yolla yapabilirsiniz.

Üç sessiz modu da, ekranın altından herhangi bir yerden elinizle yukarı kaydırarak eriştiğiniz kontrol merkezinden aktif hale getirebilmeniz mümkündür. Sizlere bu yazımızda Apple watch sessize alma işleminin nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Sizde bu tarz teknoloji haberleri okumayı, takip etmeyi seviyorsanız, sitemizi takip etmenizi öneririz.

 

Apple Watch Sessize Alma Nasıl Yapılır?

Yukarıda bu işlemi üç farklı yolla yapabileceğiniz hakkında kısa bir bilgi vermiştik. Aşağıda ise, bu modların ne işe yaradığı ile ilgili bilgiler vereceğiz.

Sessiz Mod: Saatinizin zili çalmaz veya herhangi bir ses çıkartmayacak moddur. Bu modda bütün sesler pasif hale gelir ve sadece titreşim aktif olur. Apple watch sessize alma için menüden aşağıdaki ikonu seçmeniz yeterli olacaktır.

apple watch sessiz mod acma - Apple Watch Sessize Alma Nasıl Yapılır?

 

Tiyatro Modu: Telefonunuzu sessiz moda sokar. Gelen bildirimler vs. hiçbir şey ekranın ışığını açamayacaktır. Ancak, siz elinizle ekrana dokunduğunuz taktirde ekranın ışığı tekrar yanar. Apple Watch tiyatro modu aktif etmek için yapmanız gereken tek şey, gülen yüz ve üzgün yüz olan ikonuna dokunmak.

apple watch tiyatro modu acma - Apple Watch Sessize Alma Nasıl Yapılır?

 

Rahatsız Etme Modu: Bu mod ile de aynı şekilde rahatsız edilmeyeceksiniz. Nabız ve alarmlar haricinde size uyarı vermeyecektir. Bildirimler geldiğinde ekranınızın ışığı da yanmayacaktır. Apple watch rahatsız etme modu açmak için, menüden hilal simgesini seçmeniz yeterli olacaktır.

apple watch rahatsiz etme aktif etme - Apple Watch Sessize Alma Nasıl Yapılır?

 

Yapmanız gerekenlerin hepsi bu kadar. Takıldığınız, sormak istediğiniz bir yer olursa, bizlere yorumlarda sormaktan çekinmeyin.


Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir