Blogger Yazı Boyutu Büyütme Küçültme

Günümüz internet kullanıcıları en ufak bir ücretsiz Blog sistemi ile ücretsiz ve hızlı bir şekilde blog sitesine sahip olabilir. Bu konuda ise bir çok blog sistemleri bulunmasına rağmen en çok bilinen ve yeni başlayanların tercih ettiği blog sistemi ise Google ‘ın olan Blogspot sistemi olmaktadır.

 

Eğer sizde bir Blogspot sistemi ile bir blog açmaya karar verdiğinizde bazı ayarlamalar yapmak isteyebilirsiniz. Blogger yazı boyutu büyütme işlemi yada Blogger yazı boyutu küçültme işlemini ek bir kod eklemeden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

 

 

Blogger Yazı Boyutu Nasıl Büyütülür yada Küçültülür ?

Kurmuş olduğunuz blog’a güzel bir tema seçimi yaptıktan sonrasında bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Örneğin blogger yazı boyutu nasıl büyültülür gibi bir soru aklınıza geliyor ise aslına bakılırsa blogger yazı fontu küçültme işlemi de aynı kısımdan yapılmaktadır.

 

İnternet sitemizin Facebook sayfasından Emre Bilir adlı bir takipçimizden gelen bir soruya yönelik bu yazıyı yazıyoruz. Temel olarak blogger yazı fontu büyütme küçültme işlemini yapmak istiyor iseniz aşağıda ki adımları takip edin :

 

  • Blogger yönetim paneline girin.
  • Ardından sol tarafta yer alan “Tema” butonuna tıklayın.
  • Tema butonuna tıkladıktan sonrasında karşınıza çıkan kısımdan “Özelleştir” butonuna tıklayın.
  • Bu butondan sonrasında ise sol üst tarafta yer alan “Gelişmiş” butonuna tıklamanız gerekecektir.
  • Gelişmiş butonunu seçtikten sonrasında sağ tarafından “Sayfa Metni” kısmını seçin.
  • Ardından sağında açılan kısımdan yazının boyutunu, fontunu ve italik kalınlığını ayarlamanız mümkündür.

 

Yukarıda yer alan şekilde işlem basamaklarını uyguladığınızda artık blog sistemi için kullanmış olduğunuz Blogspot içerik yönetim sisteminde kolaylıkla yazı boyutunu dilediğiniz şekilde büyültme ve küçültme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Gelişmiş kısmında yer alan “Sekme Metni” seçeneği de seçerek bir çok farklı şekilde Sayfa Metni için seçmiş olduğunuz ayarların aynısını uygulayarak oluşturmuş olacağınız blog için bir uyum sağlayabilir ve blog’u ziyarete gelen kullanıcılar için göze güzel bir şekilde hitap etmesini sağlayabilirsiniz.


] }

Yorum yapın