DDR4 Ram Nedir ?

Intel’in yeni 6. Nesil Çekirdek İşlemcilerinin (Skylake) en büyük avantajlarından biri DDR4 RAM desteği. DDR4, ilk olarak Haswell-E işlemcileri ve X99 yonga seti ile desteklendi, ancak Skylake işlemcileri DDR4’ü ana kullanıma getirdi. Ama DDR4 nedir, neden daha iyi ve neden bunu istiyorsunuz ? Öğrenmek için okumaya devam edin ?.

 

 

DDR4 RAM Nedir ?

DDR4 “çift veri oranı dördüncü nesil” anlamına gelir. DDR3 ve DDR2 olarak bilinen eski nesil Dinamik Erişim RAM’in daha hızlı bir halefi, daha önceki sürümlerden daha yüksek modül yoğunluğu ve daha düşük voltaj gereksinimleri sağlar. Bu değişiklikler nedeniyle, DDR4 modülleri DDR3 ile uyumlu değildir ve sadece yeni PC’lerde kullanılabilir. Eski bir PC’yi DDR4’e yükseltmek için anakart ve CPU’yu da yükseltmeniz gerekecektir.

 

 

DDR4 RAM’in Avantajları Nelerdir ?

Daha Hızlı Hızlar : Sunduğumuz tüm standart DDR4 RAM, 2400MHz’de çalışır, ECC RAM 2133MHz’de çalışır, 1600MHz’lik varsayılan hız DDR3’ten önemli bir sapma. Bu ek hız, daha hızlı çizme, daha sorunsuz çalışma ve daha güçlü çoklu görev için daha fazla bant genişliği anlamına gelir.,

 

Düşük Güç Gereksinimleri / Daha Az Isı : DDR4, sadece 1,5 voltluk çalışma gerektirir, 1.5 volt DDR3’ün yaklaşık% 20 daha azı. Tersine, daha verimli bir uyku modu, güç tüketimini% 40-50 oranında azaltır. Azaltılmış güç tüketimi, mobil cihazlar için daha iyi pil ömrüne ve masaüstü bilgisayarlar ve sunucular için elektrik faturası tasarrufuna dönüşür. Ortaya çıkan ısıda meydana gelen azalma, tüm iç bileşenlerin ömrünü uzatabilir ve aynı zamanda davanın içindeki sıcaklığı minimumda tutabilir.

 

Daha Yüksek Yoğunluklu Çipler : DDR4’ün daha küçük kalıpları çubuk başına daha fazla bellek sağlarken, 8GB ve 16GB DDR3 çubukları nadir ve pahalıydı, DDR4 ile normlar. Sunucu yapılandırmaları için DDR4, çubuk başına 64GB bile verebilir.


] }

Yorum yapın