Kapat
Blog 341 1

Dijital Reklamın Önemi Nedir ?

Ürün ve hizmetlerin tüm insanlara internet üzerinden ulaşmasını sağlayan dijital reklamcılıktır. Günümüzde internet teknolojileri fazlasıyla geliştiği için reklamcılık hizmetleri de internet tabanında gelişmiştir.

 

Otomotiv, eğlence, tekstil, gıda gibi birçok çeşitte hizmet ve ürün internet üzerinden reklam yapmaktadır. Dijital reklamcılık ile ulaşılan kişi sayısı gözle görülür miktarda artış göstermektedir. Bu sebepler ile gerek markalar, gerekse internet açısından dijital reklamcılığın yeri oldukça önemlidir.

 

 

Düşük Maaliyet Sağlamaktadır.

Maliyetler her ne kadar reklamın içeriğine ve türüne göre değişmekte olsa da dijital kanallar üzerinden yapıldığı için düşük maliyetlidir. Televizyon ve radyo aracılığı ile yapılan reklamlara göre maliyeti oldukça düşüktür.

 

 

Kısa Zamanda Daha Çok İnsana Ulaşabilmektesiniz

Günümüzde insanlar vaktinin çoğunu internet üzerinde geçirmektedir. Bu sebeple reklam panosu ile ya da broşürler veyahut televizyon ve radyo ile yapacağınız reklamlardan ziyade dijital reklamlar ile daha çok kişiye ulaşabilmektesiniz. Doğru zaman da ve doğru internet kanallarında yapacağınız reklamlar ile katbekat daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

 

 

Doğru Kitlelere Reklam Yapabilirsiniz

Herkes her reklama aynı derecede ilgi duymayabilir. İhtiyaçlar açısından baktığımız zaman toplum içerisinde belirli kesimlerde reklamınız daha çok ilgi oluşturabilir. Dijital reklamcılık verdiğiniz reklamlarda bölge, eğitim, cinsiyet, yaş grubu gibi gruplamalara olanak tanımaktadır. Örnek verecek olursak kadınları daha çok ilgilendiren bir internet sitesi üzerinden giyim, kozmetik ve benzeri reklamları daha uygun bir hedef kitlesi görecektir. Bu sayede reklamlarınız doğru hedef kitleye ve reklam ile daha çok ilgilenen kişilere ulaşmaktadır.

 

 

Daha Kolay Analiz Yapma İmkanı Sağlamaktadır.

Dijital reklamcılık artık pazarlama konusunun odak noktası haline gelmiştir. Tüm analiz ve değerlendirmeleri dijital reklamcılık sayesinde daha kolay, daha net ve daha açık yapabilmektesiniz. Dijital reklamcılık ile verdiğiniz reklamlarda hangi sitede sizinle daha çok etkiletişim kurulduğunu tespit edebilirsiniz ve size uygun kanalları daha rahat belirleyebilirsiniz. Radyo, broşür, televizyon ve reklam panoları bu imkanı tanımamaktadır.


Gökmen Efsun {efsungokmen}

Teknoloji dünyası sınırsız bir alandır. Bu alanda bilgi paylaştıkça çoğalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir