Dropbox Hesap Silme

Dropbox, ücretsiz (Temel) ve ücretli (Pro) olarak kullanabileceğiniz bulut depolama alanıdır.

Dosyalarınızı başka bir yere taşımaya karar verdiyseniz ve Dropbox`ı artık kullanmayı artık düşünmüyorsanız, Dropbox hesap silme işleminin nasıl yapabileceğinizi öğreteceğiz.

Dropbox hesabınızı kalıcı olarak kapatmak istiyorsanız, yapmanız gereken adımları aşağıda sizlere yazdık.

 

Dropbox Aboneliği İptal Etme Veya Sürüm Düşürme Nasıl Yapılır?

Ücretli bir Dropbox hesabınız varsa, hesabı silmeden önce aboneliğinizi iptal ettirmek zorundasınız. Bunu yapmak tamamen ücretsizdir. Ayrıca aboneliğinizi düşürdüğünüzde hiçbir veriniz silinmeyecektir.

 

Dropbox Aboneliği Düşürme ve İptal Etme

Adım 1: Oturum açın ve Dropbox hesabınızın sürümünü düşürmek için sürüm düşürme sayfasını ziyaret edin.

Sürüm düşürmek için tıklayın.

 

Adım 2: Düşürme seçeneğini seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

 

Ücretli bir Pro hesabı düşürdüğünüzde, Pro yükseltmesi tarafından verilen Dropbox kotası sona ermeden önce geçerli aboneliğinizden kalan süreyi tamamlarsınız.

 

Dropbox Hesabı Nasıl Silinir?

Pro üyeliğinizi ücretsiz bir temel hesaba düşürdükten sonra, aşağıda belirtildiği gibi hesap silme aracı kullanmalısınız.

 

Adım 1: Mac`inizde veya PC`nizden Dropbox hesap silme aracını ziyaret edin. 

 

Adım 2: Bu aracı kullandığınızda size, Dropbox hesabınızı gerçekten silmek isteyip istemediğinize dair bir soru sorar. Dropbox şifrenizi yazın, isteğe bağlı olarak Dropbox`u neden silmek istediğinizi yazın ardından hesap silme işlemini tamamlamak için “Hesabımı Sil” seçeneğine tıklayın.

 

Bu işlemlerin ardından, hesap ve dosyalarınız kalıcı olarak silinmeden önce Dropbox sunucularında yayınlanmaya devam edecektir. Bu durum 60 güne kadar sürebilir.

 

 

 


] }

Yorum yapın