Dyson Pure Cool Hava Temizleyici İncelemesi

Evinizde dahi olsanız kötü havadan kurtulma imkanınız kolay kolay bulunmuyor. Günümüzde doğada birçok zararlı gazların başıboş bir şekilde dolaşmasından kaynaklı olarak hava kirliliği çok yüksek derecelere çıkmış durumdadır. Bu durum özellikle ev ortamında insanları büyük ölçüde etkileyerek farklı farklı hastalıklara sebep oluyor. Dyson markası bu durumun birazda olsa önüne geçmek amacıyla hava temizleyici ürünlerini piyasaya sürüyor. Yaptığımız birçok elektrikli ev aletleri incelemesi arasında belki de en çok faydalı olacak cihazlardan biri bu olarak karşımıza çıkıyor. Dyson Pure Hot Cool Hava Temizleyici hava arıtıcı bir özelliği olması sebebi ile ev ortamında bulunan havada uçuşan zararlı gazları, alerjik bakterileri ve mikroorganizmaları neredeyse %96.99’luk oranda yok ediyor. Aynı zamanda hava arıtıcı özelliğin yanı sıra cihaz ısıtma ve kişisel soğutma konusunda kullanıcılara destek veriyor.

Dyson Pure Hot Cool Hava Temizleyici Özellikleri

Cihaz hem yaz aylarında hem kış aylarında mükemmel bir kullanış sunarak havası kirli olan ortamlara anlık olarak etki edebiliyor. Ev ortamında bulunan havanın içerisinde bulunan birçok bakteriye engel olarak ev içerisine yaklaşık olarak 290 litrelik bir temiz hava takviyesi yapıyor.  Cihazın çalışma mantığı aslında çok basit, cihaz hava temizleyici fanları aracılığı ile dışarıda başıboş halde gezen zararlı gazlar hapsedilerek dışarıya temiz hava salınımı yapılıyor.

Dyson Pure Cool 2

Ürünü satın aldıktan sonra ilk kurulum esnasında akıllı telefonlarınıza Dyson Link uygulamasını yükleyerek ev ortamında bulunan temiz hava oranından tutun nem oranına kadar birçok bilgiyi anlık olarak takip edebileceksiniz. Bu durum cihazı daha fazla kullanışlı yaparak kolay kontrol edilebilmesini sağlıyor. Aynı şekilde akıllı telefon ile anlık takip yapabileceğiniz gibi cihazın üzerinde bulunan lcd panel sayesinde birçok bilgiyi oradanda takip edebiliyorsunuz.

Ürün 2 ayrı mod ile çalıştırılabiliyor. Odaklanmış veya salınım modunun seçimini yaparak havanın ne yöne doğru salınacağının kontrolünü gerçekleştirebiliyorsunuz. Dyson Pure Cool yaz aylarında serinletmek imkanı tanımasıyla birlikte 350 derece civarında salınım yapma yeteneği bulunuyor. Cihaz hakkında söylenmesi gereken bir diğer detay ise HEPA filtresidir. Cihazın hepa filtresi 238 kat kadar kırılıma sahip ve 9 metre borosilikat mikrofiber sayesinde en ince partikülleri bile %99.99 oranında hapsetme imkanı buluyor.

Dyson Pure Hot Cool Hava Temizleyici Nasıl Çalışıyor?

Dyson Pure Cool 3

Dyson Pure Cool tamamen mükemmel denilecek bir algoritma ile donatılmış durumdadır. Cihaz üzerinde bulunan 3 sensör sayesinde gelen bilgiler ile işlem yapıyor. Bu sayede odanın hava kalitesinin takibi sürekli olarak gerçekleşiyor. En ince partiküllerin tespit edilebilmesi için buna uygun lazer ışın teknolojisi kullanılıyor. Her bir özelliğinin yanı sıra cihazın içerisinde nem ve sıcaklık ölçüm sensörüde bulunuyor. Bu sensörler sayesinde oda içerisinde bulunan nem ve sıcaklık seviyelerinin takibi kolaylaşıyor. Bir önceki paragrafta söylediğimiz gibi iki ayrı modu bulunan bu cihaz renk seçeneği olarak beyaz ve gümüş renk ile satışa sunuluyor. Dyson Pure Cool fiyatı ise 3.999 TL olarak belirlenmiş.

 


] }

Yorum yapın