En İyi Ön Kameraya Sahip Telefonlar

Hayatımızın her anını kayıt altına alabildiğimiz bu teknoloji dünyasında, akıllı telefonlar artık her insanın vazgeçilmez bir eşyası olmuş durumdadır. Selfie yani öz çekim yapmayan var mı? Neredeyse her anımızı bu şekilde kayıt altına alıyoruz. Pekala, günümüzde en iyi ön kameraya sahip telefon hangisi merak ediyor musunuz? DxO Mark tarafından yapılan testle en iyi telefonlar belirlendi.

 

DxO Mark kamera testinde Mate 20 Pro, P20 Pro ve iPhone XS MAX en üst sırada bulunuyorlar. Bu sıralama cihazların ana kameraları için geçerlidir. En iyi ön kameraya sahip telefonlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız, DxO Mark tarafından yapılan araştırmayı sizler yazıyoruz.

 

En İyi Ön Kameraya Sahip Telefonlar

Yapılan testlerde, her cihazla 1.500 fotoğraf çekilmiş ve 2 saatlik video materyalleri toplanmıştır. Yapılan testte, ana kameraya uygulanan bütün kategoriler uygulanıyor. Yalnızca “Zoom” özelliği uygulanmamaktadır.

 

Şu ana kadar uzmanlar tarafından 13 telefon teste tabi tutulmuştur. Google Piksel 3, Samsung Galaxy Note 9 aynı puana sahip lider iki telefon olarak yerini almış bulunuyor.

 

On Kamera Arastirma Listesi

 

Galaxy Note 9, Piksel 3`e göre biraz gürültülü ve daha az ayrıntılı fotoğraf çekiyor. Yine de, DxO Mark`a göre, görüntü dengeleme, iyi renk kalitesi ve yüz aydınlatması ile en iyi ön kamera video çekimine sahiptir.

 

Yapılan araştırmada, 3. sırada Xiaomi Mi Mix 3 ve 4. sırada da iPhone XS Max yer alıyor.

 

Bu yapılan araştırmalar kamera uzmanları tarafından yapıldığı için, sizinle aynı alanlara önem gösterilmeden belirlenebilmektedir. Bu yüzden sonuçlar kendi deneyimlerinizden farklı olabilir. Bu sonuçlar sadece size referans olabilir.

 

Siz bu yapılan araştırmaya katılıyor musunuz? Size göre sıranın başında farklı bir telefon modeli mi olmalıydı? Yorumlarınızı yaparak fikirlerinizi sunabilirsiniz.


] }

“En İyi Ön Kameraya Sahip Telefonlar” üzerine 6 yorum

  1. Tam bir selfie çılgınıyım ama ön kameram 2mp:)İleride daha iyi ön kameraya sahip bir telefon alacağım inş:)

    Cevapla

Yorum yapın