Facebook Messenger Grup Kurma

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook kullanıcı kitlelelerine her gün yeni bir hizmet ve yenilik sunuyor. Her ne kadar WhatsApp kullanıcı sayısı çoğalsa da Facebook Messenger kullananmaya devam eden insan kitlesi milyonları geçiyor. Bu yazımızda sizlere Facebook Messenger grup kurma nasıl yapılır? anlatmaya çalışacağız.

 

Facebook Messenger grup özelliğini kullanabilmeniz için en az üç kişi ile kurabilirsiniz. Grup kurduktan sonra sohbet arkadaşlarınızla toplu mesajlaşmalar ve sohbetler edebilirsiniz.

 

Facebook Messenger Grubu Nasıl Kurulur?

Facebook Messenger uygulaması ile toplu mesajlaşma ve sohbet için grup oluşturma işlemini aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

  • Facebook Messenger uygulamasını açınız.
  • Gruplar
  • Grup Kur

 

Bu alana girdikten sonra grup kur yazan yere dokunuyoruz. Bu alanda gruba dahil etmeniz için kişiler listesi gelecektir. Daha sonra grup sohbetine ad ver yazan yere grubun adını yazınız.

 

Ekleme işlemi tamamlandıktan sonra grup kur işlemi ile artık grubunuz kurulmuş olacaktır. Yönetici olduğunuz grup içinde görsel resimleri değiştirebilir ve yeni kişiler ekleyebilirsiniz.

 

Facebook Messenger Grubuna Yeni Kişi Ekleme

Grubunuz varsa ve gruba yeni kişi eklemek isterseniz aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Eklemek istediğiniz gruba girin

 

Grup fotoğrafının olduğu alanda diğer yazan kısma giriniz.

 

Üye ekle dedikten sonra yeni kişileri seçip dahil ediniz.


] }

Yorum yapın