Facebook Para Kazanma Yöntemleri

Facebook Video Reklam ile Para Kazanma

Çok sayıda takipçi olması reklam için yeterli bir etken değildir. Takipçilerin paylaşımlarla etkileşim göstermesi de gereklidir. Bu iki etken varsa reklam almak için sayfa uygundur.

 

Facebook Para Kazanma 300x225

 

Reklamın verilebilmesi takipçinin ne derece tepki veriyor olması ile de bağlantılıdır. Eğer gelen etkileşim düzensiz ise sahte hesapların da takip ediyor olma ihtimali yüksektir. Belirli bir oranda etkileşim yok ise etkileşimlerin değişim göstermesinden dolayı reklam verebilmek için yeterli değildir. Fakat yeterli olduğu takdirde reklam vermek isteyenler direk iletişim kuruyor. Çok fazla reklam almak isteyenler ise bazı web siteleri, forum siteleri gibi alanlardan reklam vermek isteyenlere ulaşabilir.

 

Facebook’ta Paylaşım Yaparak Para Kazanma

Facebook sayfaları aracılığı ile açılan web siteleri daha fazla kişiye tanıtılabilir. Bu sayede çok kişinin siteyi fark etmesi sağlanmış olur.

 

Facebook Aracılığı ile YouTube Kanalını Duyurmak

 

YouTube kanalı olan kişiler daha fazla kişiye ulaşabilmek için Facebook üzerinden kanalını duyurabilir. Facebook sayfasında YouTube kanalındaki videolar paylaşılarak izleyici kitlesinin ilgisi çekilebilir.

 

Facebook Para Kazanma

Yukarıdaki yöntemler ile çok rahat bir şekilde para kazanılabilir. Öncelikle bu yöntemlerin hangisi ile para kazanılabileceğine karar verilmelidir. Daha sonra konuların belirlemesi gereklidir. Hangi konuda daha çok para kazandırır araştırılmalıdır.

 

Facebook İçin Konu Seçimi

En önemli olan kısım konunun belirlenmesidir. Bu belirlenirken empati kurmak gerekir.

Daha öncelerden kişi hangi konuların daha çok ilgisini çektiğini bulmalı ve bu konuların beğenisinin nedenini sorgulamalıdır. Bunun sonucunda fikir elde etmiş olunacaktır. Facebook asıl amaç hoş zaman geçirmek isteyen kişilerin sayfada ilgilerini çekebilecek güzel konular bularak insanların beğenilerini kazanmaktır. Konunun bulunması çok zaman sürebilir. Çünkü konu en önemli noktadır. Ön planda olan konular sıradanlaşmış olduğu için başka konu bulunmalıdır. En sıra dışı konular bulmak için hayal gücü zorlanmalıdır.

 

Facebook Sayfa Para Kazanma

Seçilmiş olan konu ile sayfa hazırlanır ve takipçi bulunması gerekir.

Popüler olan sayfalarda dikkat çekmek için orijinal fikir dolu yorumlar yapılır ve yoruma sayfa eklenir. Daha sonra bu bilinen sayfalara ücretli reklam verilir. Bu reklamın ücreti takipçi sayısına göre 100-150 TL civarındadır. Sponsorlu reklam da vermek gerekir. Sponsorlu reklam verilmesi için kredi kartı kullanılmalıdır. Belli bir ücret karşılığında çok sayıda kişiye ulaşmak mümkün olur. Yatırım ne kadar çok olursa o kadar çok kişiye ulaşmak mümkün olur.

 

Geri dönüş olarak Facebook sayfanıza reklam teklifleri gelebilir, siz de bu sayede para kazanma yöntemlerini deneyerek başarılı olmuş olursunuz.

 


] }

Yorum yapın