Kapat
Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır? 2.370 0

Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook insanlarla iletişim kurmak için harika bir yol olabilir, ancak bir Facebook hesabınız varsa ve bazı kişilerden rahatsız oluyorsanız, Facebook profil gizleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemle birlikte, Facebook`ta istediğiniz kişilere profilinizi gizleyebilirsiniz. Facebook ayarlarınıza erişerek, kişilerin yayınlandığınız şeyleri okumasını engelleyebilir ve tüm profil verilerinizi gizleyebilirsiniz.

 

Facebook profilinizi tamamen gizlemek isterseniz, Facebook devre dışı bırakma işlemini yapmanız gerekmektedir.  Sizlere bu yazımızda Facebook hesap gizleme nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Birinci yöntem olan bu yöntemle, Facebook hesabınızı erişebilen kişilerin verilerinize erişimini engelleyebilir, gizleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Facebook`a giriş yapın.

 

Adım 2: Sağ üst köşede bulunan aşağı oka basın ve buradan “Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

 

Facebook Ayarlara Giriş 253x300 - Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

 

Adım 3: Açılan sayfada, sağ menüde bulunan “Gizlilik” sekmesine tıklayın.

 

Facebook Gizlilik Ayarları - Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

 

Adım 4: Bu sayfada, Üst “Senin Hareketlerin” başlığının yanında bulunan sekmeyi, önce “Düzenle” seçeneğine tıklayarak, “Sadece Ben” seçeneği ile değiştirmemiz gerekiyor.

 

Facebook Gizlilik Ayarları ve Araçları - Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

 

Diğer seçenekleri okuyarak, kısıtlamak istediğiniz şeyleri ayarlayabilirsiniz. İsterseniz Facebook telefon numarasıyla aramayı kapatma, Facebook mail adresiyle aramayı kapatma, Facebook arkadaşlık isteği kapatma işlemlerini de bu menü altında bulunan başlıklardan değiştirebilirsiniz.

 

Bu konuda yardıma ihtiyaç duymanız halinde, yorumlarda takıldığınız yeri bize bildirebilirseniz memnuniyetle yardımcı olabiliriz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir