Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Facebook insanlarla iletişim kurmak için harika bir yol olabilir, ancak bir Facebook hesabınız varsa ve bazı kişilerden rahatsız oluyorsanız, Facebook profil gizleme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlemle birlikte, Facebook`ta istediğiniz kişilere profilinizi gizleyebilirsiniz. Facebook ayarlarınıza erişerek, kişilerin yayınlandığınız şeyleri okumasını engelleyebilir ve tüm profil verilerinizi gizleyebilirsiniz.

 

Facebook profilinizi tamamen gizlemek isterseniz, Facebook devre dışı bırakma işlemini yapmanız gerekmektedir.  Sizlere bu yazımızda Facebook hesap gizleme nasıl yapılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Facebook Profil Gizleme Nasıl Yapılır?

Birinci yöntem olan bu yöntemle, Facebook hesabınızı erişebilen kişilerin verilerinize erişimini engelleyebilir, gizleyebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Facebook`a giriş yapın.

 

Adım 2: Sağ üst köşede bulunan aşağı oka basın ve buradan [vurgu color=”#dd3333″]“Ayarlar” menüsüne giriş yapın.

 

Facebook Ayarlara Giris 253x300

 

Adım 3: Açılan sayfada, sağ menüde bulunan [vurgu color=”#dd3333″]“Gizlilik” sekmesine tıklayın.

 

Facebook Gizlilik Ayarlari

 

Adım 4: Bu sayfada, Üst [vurgu color=”#dd3333″]“Senin Hareketlerin” başlığının yanında bulunan sekmeyi, önce [vurgu color=”#dd3333″]“Düzenle” seçeneğine tıklayarak, [vurgu color=”#dd3333″]“Sadece Ben” seçeneği ile değiştirmemiz gerekiyor.

 

Facebook Gizlilik Ayarlari Ve Araclari

 

Diğer seçenekleri okuyarak, kısıtlamak istediğiniz şeyleri ayarlayabilirsiniz. İsterseniz Facebook telefon numarasıyla aramayı kapatma, Facebook mail adresiyle aramayı kapatma, Facebook arkadaşlık isteği kapatma işlemlerini de bu menü altında bulunan başlıklardan değiştirebilirsiniz.

 

Bu konuda yardıma ihtiyaç duymanız halinde, yorumlarda takıldığınız yeri bize bildirebilirseniz memnuniyetle yardımcı olabiliriz.


] }

Yorum yapın