Facebook Sıkı Hayran Rozeti Nedir? Nasıl Alınır?

Facebook geçtiğimiz aylarda yine bir yeniliğe imza attı. Bu yenilik, Facebook`ta üyesi olduğunuz bir sayfada, veya sayfanızın bir üyesinde, aşağıda yazacağımız şartları karşılaması durumunda, sıkı hayran rozeti görebilirsiniz.

 

Facebook`ta sizin bir sayfanızda veya üyesi olduğunuz bir sayfada sıkı hayran rozetiyle bir mücevher görebilirsiniz. Peki, Facebook sıkı hayran rozeti nedir? Facebook sıkı hayran rozeti nasıl alınır? Bu soruların cevabını aşağıda vereceğiz.

 

[infobox color=”#dd3333″]Facebook Sıkı Hayran Rozeti Nedir?[/infobox]

Facebook`ta artık iki yeni roket mevcut. Birisi sıkı hayran, diğeriyse değerli yorumcudur. İki rozette isminden anlaşılacağı gibi, birisi sayfayla ilgili aktif ve fazlasıyla meşgul olana verilirken, bir diğeriyse düzenli olarak yorum yapan kişilere verilmektedir.

 

[infobox color=”#dd3333″]Facebook Sıkı Hayran Rozeti Nasıl Alınır?[/infobox]

Bu sorunun cevabı oldukça basit, rozetini almak istediğini sayfada çok aktif ve meşgul olmanız gerekmektedir. Aktif ve meşgul olmaktan kastımız, yayınlanan video ve resimleri, izlemeyi, paylaşmayı ve yorum yapmayı kapsamaktadır.

Bunların dışında sayfanın da yerine getirmesi bazı kurallar bulunmaktadır. Sayfanın 10.000`den fazla takipçisi olmalıdır. Ayrıca, sayfa yöneticisi tarafından Facebook rozetleri özelliğini açmış olması gerekmektedir.

Sayfanızda sıkı hayran rozeti alanları görebilmek için, sayfanızın ana panelinde, sol tarafta bulunan “Topluluk” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Sayfanız gerekenleri karşılıyorsa, burada o kişileri görebilirsiniz.

 

 

Yukarıdaki gerekenlerin yerine getirilmesi halinde, bir kaç işlem daha yapmanız gerekmektedir.

Öncelikle, sayfanız için bir video şablonuna ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Ayarlar → Şablon ve Sekmeler → Şablon → Düzenle → Video Page menüsünü takip ederek, seçiminizi yapın.

 

Facebook Sayfanızda Rozet Sahibi Etkinleştirme

Bunun için yukarıdaki saydıklarımızı, tek başlık altında toplayacak olursak;

  • 10.000 veya üstü takipçi sayısı olmalıdır.
  • 28 gün veya daha uzun süredir o sayfada aboneliği bulunmalıdır.
  • Sivil katılım rozeti kullanmıyor olması gerekmektedir.

 

Yukarıdaki saydığımız adımları karşılayan aboneler için, sayfanızda yapmanız gereken ayar aşağıdaki gibidir.

  • Ayarlar → Facebook Kartları → Sıkı Hayran rozetlerini aç sekmesini aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

 

 

Yukarıdaki ayarları yaptıktan sonra, artık sayfanızda otomatik olarak, kullanıcılarınız sıkı hayran rozeti almaya başlayacaktır. Eğer bir kullanıcıdan sıkı hayran rozetini kaldırmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Ayarlar → Facebook Kartları → Kaldırılan Rozetler başlığı altından, istediğiniz üyenin rozetini kaldırabilirsiniz.

 

Bu işlemlerin ardından, artık sayfanızda sıkı hayran rozetlerini açma, sıkı hayran rozetine sahip olan kişilerin, bu ayrıcalıklarını nasıl kaldıracağımıza dair bütün bilgileri öğrenmiş bulunmaktayız. Takıldığınız bir yer veya yanlış gördüğünüz bir adım varsa bizlere yorumlarda bildirmekten çekinmeyiniz.

 

 

 


] }

“Facebook Sıkı Hayran Rozeti Nedir? Nasıl Alınır?” üzerine 2 yorum

Yorum yapın