Facebook’tan Video Nasıl İndirilir? (Bilgisayar, Telefon)

Facebook’taki videoları indirmek istiyorsanız yazımızda sizler için Facebook video indirme işlemi detaylarını hazırladık. Facebook’un doğrudan video indirmek için bir seçeneği yok; fakat bunu kısa birkaç adımlık işlemle yapabiliyoruz. İster kendimiz manuel olarak videoyu indirebilirken istersek de bunun için oluşturulmuş web araçlarını kullanabiliriz.

Facebook Video İndirme Adımları

Facebook videosunu indirme adımları şöyledir:

 1. Facebook hesabınıza giriş yapınız.
 2. İndirmek istediğiniz videoyu oynatınız.
 3. Video oynarken sağ tıklayarak ‘’Show video URL’’ seçeneğine tıklayınız.
 4. Karşınıza çıkan URL adresini kopyalayınız.
 5. Yeni bir sekmede internet tarayıcısı açınız.
 6. İnternet çubuğuna kopyaladığınız adresi yapıştırınız.
 7. Adres kısmındaki ‘’www’’ kısmını silerek buraya ‘’mbasic’’ yazınız ve adrese gidiniz.
 8. Karşınıza yine aynı video gelecek.
 9. Videoyu tekrar oynatınız.
 10. Video oynarken sağ tıklayınız.
 11. ‘’Video olarak kaydet’’ seçeneğine tıklayınız.
 12. Videonuz kısa bir süre içerisinde cihazınıza inecektir.

Herhangi bir eklenti ya da program kullanmadan Facebook video indirme işleminizi bu şekilde tamamlayabilirsiniz.

Program Aracılığıyla Facebook’tan Video İndirme

Facebook video indirme programı kullanarak da beğendiğiniz videoları indirebilirsiniz. Bu programlar şunlardır:

 1. fbdown.com
 2. savefrom.net
 3. getfvid.com
 4. videoindirelim.com
 5. saveas.co

FbDown ile Facebook Video İndirme

facebook video indir

Fbdown.com adresine giriş yapınız. Sitede yer alan video link kısmına videonun linkini yapıştırınız. HD ya da SD görüntü kalitelerinden istediğinizi seçiniz. Sonrasında ‘’Download’’ seçeneğine tıklayarak indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Savefrom ile Facebooktan Video İndirme

Savefrom.net adresinden Facebook videoları indirmek için sitenin vermiş olduğu yardımcı uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra video bağlantısı kısmına linki yapıştırarak ‘’İndir’’ seçeneğine tıklayınız. Videonuz kısa bir süre içerisinde inecektir.

Sitenin sunduğu yardımcı uygulamanın nasıl indirileceğini ve kullanılacağını bilmiyorsanız site içerisinde yer alan rehber yazıyı inceleyebilir, Facebook video indirme işlemi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Getfvid ile Facebook Video İndirme

Getfvid.com adresinden Facebook videolarını indirmek için site adresine giriş yapınız. Karşınıza çıkan sayfadaki URL kısmına video adresini yapıştırarak ‘’İndir’’ seçeneğine tıklayınız. Siteden video indirmek için Chrome tarayıcılarda uzantı gerekmektedir. Aynı sayfanın alt kısmında eklentiyi nasıl kuracağınıza dair bilgiyi okuyabilirsiniz.

Videoİndirelim ile Facebook Video İndirme

Videoindirelim.com adresi üzerinden Youtube, Instagram ve Facebook videolarını indirebilirsiniz. Sitede yer alan menülerden ‘’Facebook Video İndirme’’ kısmına giriniz. Videonun linkini ilgili bölüme yapıştırınız. Doya türü ve video kalitesi seçeneklerinden istediklerinizi seçtikten sonra ‘’İndir’’ kısmına tıklayınız.

Saveas ile Facebook Video İndirme

Saveas.co adresinden Facebook videosu indirmek için Facebook video URL’sini ilgili alana yapıştırınız. Sonrasında ‘’indir’’ seçeneğine tıklayarak videonuzu indirebilirsiniz.

Facebook video indirme seçenekleri yukarıda bahsettiğimiz şekildedir. İster manuel işlemlerle birkaç adımda kendiniz indirme yapabilirsiniz, isterseniz de sizlere online destek sunan siteleri kullanabilirsiniz.


] }

Yorum yapın