FaceTime Grup Konuşması Nasıl Yapılır?

FaceTime iPhone, iPad kullananlar için vazgeçilmez bir görüntülü konuşma programıdır. Birebir konuşmalar yapabildiğimiz bu programa, IOS 12.1 güncellemesiyle birlikte FaceTime grup konuşması özelliği getirildi. Artık FaceTime ile birden fazla kişiyle görüntülü konuşma yapabiliriz.

 

Bu makalemizde sizlere, FaceTime nedir? FaceTime Grup Konuşması Nasıl Yapılır? FaceTime Konuşmaya Bir Başkası Nasıl Eklenir? Bu soruların cevaplarını vereceğiz.

 

FaceTime Nedir?

FaceTime, iOS işletim sistemine sahip telefonlarda görüntülü konuşma yapabilmemizi sağlayan bir programdır. FaceTime ile internet üzerinden, iOS 12.1 güncelleme öncesi sadece 1 kişiyle görüntülü konuşulabiliyorken, şu anda en fazla 31 kişiye kadar aynı anda görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

 

FaceTime Grup Konuşması Yapabilmek İçin Nelere İhtiyacınız Var?

FaceTime`da grup konuşması yapmak, iOS 12`de vaat edilen bir şeydi. Bu vaat 12.1 güncellemesi ile hayata geçirildi. Görüntülü konuşma yapabilmek için nelere ihtiyacımız var?

 • Tüm katılımcıların iOS 12.1`i çalıştıran, görüntülü konuşma yapmaya uygun Apple cihazlarının olması gerekmektedir.
 • Video grubuna görüntülü olarak katılabilmek için, 6S veya üstü telefon, iPad Pro veya üstü cihazlara ihtiyaçları vardır. Bu cihazların alt modelleri, iOS 12.1 çalıştırıyor olsa bile, FaceTime grup konuşmalarına katılabilirler, ancak yalnızca sesli olarak görüşme yapabilirler.
 • Telefonunuzda kurulu olan FaceTime ayarlarını yapmanız gerekmektedir.

 

FaceTime Grup Konuşması Nasıl Yapılır?

FaceTime grup konuşması yapabilmek için 3 farklı yol izleyebilirsiniz. Bizim burada anlatacağımız yolsa en basit olanıdır. Eğer görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişiler, yukarıda saymış olduğumuz kriterlere uyuyorsa, aşağıdaki adımları takip ederek grup konuşması yapabilirsiniz.

 

 • Cihazınızda bulunan FaceTime uygulamasını açın.
 • Uygulamanın sağ üst köşesinde bulunan [vurgu color=”#000000″]+ işaretine basın.
 • FaceTime Grup Konusmasi Kisi Ekleme 174x300
 • Grup konuşmasına eklemek istediğiniz kişiyi listeden seçin veya cep telefonu numarasını yazın. [vurgu color=”#dd3333″]Önemli bir not: Eklediğiniz kişinin ismi mavi olursa, bu o kişinin iOS 12.1 sürümü veya üstü bir sürüm kullandığı anlamına gelir. Eğer mavi olmuyorsa, o kişilerle görüşme yapamazsınız.
 • Grupta, kendiniz dahil toplamda 32 kişi olabilirsiniz.
 • Son olarak, sesli veya görüntülü konuşma seçeneklerinden bir tanesini seçerek, görüşmeyi başlatın.

 

Son olarak yaptığınız görüşmede ekran görüntüsü aşağıdaki şekilde olacaktır.

FaceTime Grup Konusmasi Ekran Goruntusu 473x1024

 

 

 


] }

“FaceTime Grup Konuşması Nasıl Yapılır?” üzerine 6 yorum

 1. Türk halkı 32 kişi sıkıntı kimse sırayla konuşmayı bekleyemez ama belki iş toplantıları veya acil durumlar için güzel emeğinize sağlık

  Cevapla

Yorum yapın