Geek Alışveriş Sitesi Güvenilir Mi?

İnternet üzerinden alışveriş yaptığımızda birçok soru belirir aklımızda. Acaba bu site güvenilir mi? Bu siteden alışveriş yapsam ürünüm gönderilir mi? Ürünüm gönderilirse, kargoda zarar görürse ne yaparım? Bunlar gibi birçok soru olur kafamızda. Bu sorular ülkemizde bir türlü çözülebiliyor. Ya yurt dışı alışveriş siteleri? Oralardan alışveriş yaptığımızda karşımıza neler çıkabilir? Yazımızın devamında bu soruların hepsinin cevabını bulacaksınız.

 

İnternetin bu kadar hızlı büyümesinin sebeplerinin başında yeni büyüyen nesil geliyor. Hepimizin de katılacağı üzere, büyüklerimiz internetten alışverişe çok sıcak bakmazlar. Bakmazlar çünkü güvenmezler. Bizimde bazı durumlarda internet üzerinden alışverişe güvensizlik duyduğumuz durumlar elbette oluyor.

 

Sizlere bu makalemizde, Geek alışveriş sitesi güvenilir mi? Geek alışveriş sitesinden ürün alınır mı? Bu ve bunun gibi merak ettiğiniz soruların cevaplarını vereceğiz.

Geek Alisveris Sitesi

 

Geek Alışveriş Sitesi Nedir?

Geek satış sistemi, ülkemizde hali hazırda bulunan N11, Hepsiburada, Gittigidiyor, Sahibinden gibi işliyor. Bu sitenin dünya genelinde örnekleri ise, Amazon, Ebay gibi sitelerdir.

 

Satıcılar Geek`de hesap oluşturup ürünlerini satışa koyuyorlar. Geek bu ürünleri kendisi satmıyor. Satılan ürünlerden komisyon kesilen bir sistemdir. Satın aldığınız ürünlerde bir problem çıkması durumunda, sizin muhatabınız satıcı olacaktır. Geek sitesi sadece satıcı ve alıcı aralarında problemi çözemediği durumlarda devreye girer.

 

Geek Alışveriş Sitesinde Hangi Ürünleri Satın Alabilirim?

Geek alışveriş sitesinde birçok kategoride, birçok ürüne ulaşabilirsiniz. Elbiseden telefona, telefonlardan saatlere ve bunun gibi aklınıza gelebilecek yüzlerce çeşit ürün çok ucuz fiyatlara satılmaktadır.

 

Geek Alışveriş Sitesi Neden Ucuz?

Sitede satılan ürünlerin ucuz olmasının tek sebebi bulunuyor. Bu ürünler Çin`de üretilen emitasyon (çakma) ürünlerdir. Siteyi kontrol ettiğinizde satılan ürünlerin hemen hemen hepsi bu şekildedir. Aldığınız ürünlerin resimlerdeki gibi olmayacağını aklınızdan çıkarmayın.

 

Geek Alışveriş Sitesi Güvenilir mi?

Geek alışveriş sitesinin güvenilirliğiyle alakalı bir şey söylememiz gerekirse, evet gerçekten güvenilir bir alışveriş sitesidir. Ürünün kalitesi, resimlerdeki gibi gözükmesi durumları hakkında çok güvenilir olduğunu söyleyemeyiz. İnternet üzerinden güvenilirliğiyle alakalı yaptığınız araştırmalarda birçok şikayet ile karşılaşacaksınız. Şikayetlerin çok azı ürünlerin gelmediğiyle alakalı olacaktır.  Bu siteden alışveriş yaparken karşılaşabileceğiniz durumları biz aşağıda sizler için derledik. Güvenilir olması sadece ürünün size gönderilmesi.

 

Geek`den Alışveriş Yaparken Dikkat Etmeniz Gereken Konular

  • Geek alışveriş sitesinden yaptığınız alışverişlerde kargonuz kesinlikle gönderilir. Satıcılar eksi puan almamak için en çok bu konuya dikkat ederler. Bu sitelerde eksi puan almak ticaretlerini riske sokmaktadır.
  • Aldığınız ürünler aksi belirtilmiyorsa, 1-2 gün içerisinde kargoya verilmektedir.
  • Kargoya verilen ürünler, gemi ile gönderildiğinden sipariş adresine göre teslim süresi değişmektedir. Türkiye`ye 12-30 gün arasında teslimat yapılmaktadır.
  • Alışveriş esnasında şunu unutmayın, aldığınız ürün büyük olasılıkla kalite ve görüntü olarak resimdeki görüntüsünden çok daha kötü olacaktır.
  • Alışverişlerinizde gümrüğe takılmamak için 22 Euro`luk limitiniz bulunuyor. Bu demek değil ki, bu limitin üstü gümrüğe takılacak. Bu bir şans işidir. Gümrüğe takılan ürünlerinizi, gümrükten KDV`sini ödeyerek alabilirsiniz. Kitaplar için bu limit 150 Euro`dur.
  • Ürününüzü satın aldıktan sonra, kargo takip sistemleri ile kargonuzun hangi aşamada ve nerede olduğunu takip edebilirsiniz.
  • Ürününüzü aldınız ve herhangi bir sebepten dolayı geri iade etmek istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken, geri iade talebinde bulunmak. Geri iade talebiniz büyük olasılıkla olumlu sonuçlanacaktır. Bu gibi durumlarda, satıcı ürünün sizde kalmasını isteyebilir. Bu da ürüne para vermeden sahip olduğunuz anlamına gelmektedir.

 

Yazımızın tamamını okuduysanız, umarız bir kanaate varmışsınızdır. Bu gibi sitelerden alışveriş yapmanızın tek sakıncası ürününüzün istediğiniz gibi çıkmaması olur. Güvenli bir sitedir. Alışveriş yapılabilir.

 


] }

“Geek Alışveriş Sitesi Güvenilir Mi?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın