Gizli Numara’dan Nasıl Aranır? Gizli Numara Nasıl Engellenir?

Telefonlarımızdan bazı arayacağımız kişilere numaramızın gözükmesini ve kim olduğunuzu öğrenmesini istemezsiniz. Bu yüzden telefon numaramızı gizlemek isteyebilirsiniz. Numara gizlemek mümkün fakat arayacağınız kişinin gelen gizli aramalara açık olması gerekmektedir.

 

Gizli Numara ile Arama Nasıl Yapılır?

GSM operatörleri ve telefonlar üzerinden de gizli arama işlemi ile arama yapabilirsiniz. GSM üzerinden numarasını gizleyecekseniz #31# kodunu numaranın önüne tuşlama yaparak arama yapabilirsiniz. örneğin #31#05305303030 şeklinde arama yapabilirsiniz.

 

Gizli numara engelleme nasıl yapılır?

Sizi arayan kişilerin numarasının gözükmesini ve özel numaradan aramasını engellemek için GSM operatörlerinin özel numaradan aranmasını kapatabilirsiniz.

 

Türkcell Gizli numara Engelleme?

Türkcell GSM operatörü üzerinden gizli numaradan aranmanın kapanmasını istiyorsanız, telefonunuzun arama kısmına *253# tuşlayın ve arayın. Türkcell bundan sonra sizi arayan kişilere “Aradığınız kişi gizli numaradan arama kabul etmemektedir, numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz.” diye uyarı verir.

Vodafone Gizli numara Engelleme?

Vodafone GSM operatörü’de ücretsiz gizli numara engelleme servisi sağlamaktadır. Vodafone bir çok servis üzerinden bu hizmeti vermektedir. (Online self servis, sesli yanıt sistemi, SMS) Biz size SMS yöntemini anlatacağız.
Telefonunuzdan mesajlara giriyorsunuz, daha sonra mesaj yaz’ a tıklayı yeni SMS açıyorsunuz. 7046 numarasına GIZLI AC yazıp gönderiyorsunuz.

Türk Telekom Gizli numara Engelleme?

Türk Telekom’da Türkcell ile aynı şekilde özel numara engelleme seçeneğini sunuyor. Telefonumuzun arama kısmına *253# tuşlayıp aradığınızda. Gizli numaradan arama engelleme işlemi devreye giriyor ve artık gizli numaradan aranamıyorsunuz.

 


] }

Yorum yapın