Google Arama Trendleri Aracı

Google Arama Trendleri Aracı anahtar kelime araştırmak hizmetleri gibi Google arama motorunda yapılan aramaları veritabanında tutarak aramalar üzerine bir çok analizi oluşturup sonuçları kullanıcının bilgisine ; sayısısal ve grafiksel olarak sunduğu bir araçtır.

 

Google Arama Trendleri Aracı (google.com/trends) kelimelerin aranma hacminde zamanla meydana gelen azalış ve artışları özelleştirerek göstermektedir. Sonuçlar için zaman aralığı belirleyebiliyor olması da aracın önemli özelliklerinden biridir.

 

Aracın diğer bir özelliği ise içerik filtreleme sistemidir. İçerik filtrelemesi sayesinde her hangi bir kategorinin alt dallarında ki trendleri ve tarih aralığının yanında bölgesel seçimi kullanarak sonuçları filtreleyebilmenize olanak sağlamaktadır.

 

Bu araç ile SEO stratejinizi oluşturur iken hem bugüne ilişkin hemde geleceğe dönük artış gösterme eğilimde ki aramaları dikkate alarak sitenizin yer aldığı sırayı daha ilerilere taşıyabilirsiniz.


] }

“Google Arama Trendleri Aracı” üzerine 18 yorum

  1. Gerek google gerek youtube trend kelimeleri gerçekten çok önemli. Gündemi takip ederek web sayfamıza eklediğimiz haberler sayesinde çok kısa sürede daha iyi yerlere gelebiliriz. Başarılı bir yazı olmuş

    Cevapla

Yorum yapın