Google Chrome Çeviri Nasıl Açılır?

Google Chrome, tarayıcınızın varsayılan dilinde yazılmayan bir web sayfasını otomatik olarak çevirmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Çoğu çevrimiçi çeviriciler gibi burada da yanlış çevirimler gibi hatalarla karşılaşabilirsiniz. Google Chrome yüklediğinizde, adres çubuğunun sağ köşesinde Google Çeviri hizmeti için bir simge otomatik olarak belirmektedir.

 

Sizlere bu yazımızda Google Chrome Çeviri nasıl açılır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Google Chrome Çeviri Nasıl Açılır?

Aşağıdaki adımları takip ederek, Chrome çeviri otomatik açma işlemini yapabilirsiniz. Ayrıca, bu menüden Google Chrome çeviri kapatma işlemini de yapabilirsiniz.

 

Adım 1: Chrome internet tarayıcısını açın.

 

Adım 2: Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayın ve [vurgu color=”#dd3333″]“Ayarlar” sekmesine tıklayın.

 

Google Chrome Ayarlar Menusu 213x300

 

Adım 3: Ayarlar menüsünün bulunduğu sayfayı biraz aşağıya kaydırın ve burada [vurgu color=”#dd3333″]“Gelişmiş” seçeneğine tıklayın.

 

Adım 4: Bu sayfayı da biraz aşağıya kaydırın ve Diller menüsü altında bulunan [vurgu color=”#dd3333″]“Dil” seçeneğine tıklayın.

 

Google Chrome Dil Menusu 300x72

 

Adım 5: Bu menüye giriş yaptıktan sonra, aşağıda bulunan [vurgu color=”#dd3333″]“Okuduğum dilde olmayan sayfaları çevirmeyi öner” seçeneğini aktif hale getirin. Bu işlemi yaptıktan sonra, Chrome adres çubuğunuzun yanında, çeviri yapmak istediğiniz bir siteye girdiğinizde çeviri ile ilgili simge çıkacaktır.

 

Google Chrome Ceviri Acma 300x157

 

Adım 6: Adres çubuğunda çıkan simgeye tıklayarak, istediğiniz sayfayı okuma dilinize çevirebilirsiniz. Orijinal dili görmek isterseniz, simgeye tıklayarak [vurgu color=”#dd3333″]“Orjinali göster” seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

 

Google Chrome Ceviri Simgesi

 

Anlatılan adımlarla ilgili takıldığınız bir yer olursa, bizlere yorumlarda sormaktan çekinmeyin. Chrome otomatik çeviri özelliğiyle ilgili verdiğimiz bilgiler umarız işinize yaramıştır.

 

 


] }

“Google Chrome Çeviri Nasıl Açılır?” üzerine 3 yorum

Yorum yapın