Google Play Kimlik Doğrulama Gerekli Hatası

Google play kimlik doğrulama gerekli problemi Android kullanıcılarının çok sık karşılaştığı hatalardan bir tanesidir. Bunun için çözüm yolu şu demek yeterli değildir. Her kullanıcı için farklı çözüm yolları olabilir. Biz de bu yazımız da sizlere çözüm bulabileceğiniz yollar sunacağız.

 

Google Play Kimlik Doğrulama Gerekli Hatası Çözümü

Bu çok can sıkıcı bir durum olsa da, halledilemeyecek kadar büyük bir problem de değildir. Canınızı sıkmak yerine aşağıda anlatmış olduğumuz yolları deneyerek çözüme ulaşabilirsiniz.

 

Play Store Güncellemelerini Kaldırın

Bazen sorun sizden değil de, Play Store`un kendisinden kaynaklanıyor olabilir. Play Store gidin ve [vurgu color=”#000000″]“Ayarlar → Uygulamalar → Google Play Store” menüsüne girin, burada [vurgu color=”#000000″]“Güncellemeleri Kaldır” seçeneğine tıklayın.

 

Yukarıdaki işlemleri tamamlamanızın ardından Google Play Store son sürümünü yükleyin ve tekrar oturum açmayı deneyiniz.

 

Google Hesabınızı Kaldırın

Hata sizden veya Play Store`den kaynaklanmıyor olabilir. Google hesabınızı kaldırıp yeniden bilgilerinizi girerek deneyebilir veya farklı bir Google hesabı ile deneme yapabilirsiniz. Google hesabınızı kaldırdıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın.

 

Google Play Store Verileri Temizleyin

Play Store verileri temizlemek için, [vurgu color=”#000000″]”Ayarlar → Uygulamalar → Play Store → Depolama Alanı” menülerini takip edin. Buraya kadar geldikten sonra, [vurgu color=”#000000″]“Verileri Temizle” seçeneğini seçerek bütün verileri temizlemiş olursunuz.

 

Son Çare: Fabrika Ayarlarına Geri Döndürme

Yukarıdaki bütün seçenekleri denediniz ve bir sonuç alamadıysanız, en son yapmanız gereken bir şey kalıyor. O da telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklemek. Telefonunu fabrika ayarlarına nasıl döndüreceğin ile ilgili bilgin bulunmuyorsa, aşağıdaki linke tıklayarak android telefonların fabrika ayarlarına döndürme yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Yukarıda yazılı yollardan farklı bir yol biliyorsanız yorumlarda belirtmenizi isteriz. Belirtin ki insanlar bilginizden yararlansın.


] }

Yorum yapın