Huawei 2019 Yılının Telefon Satış Rakamını Açıkladı

Çinli teknoloji devi Huawei ABD hükümetinin uyguladığı ambargo ve yaptırımlar sebebiyle zor bir yılı geride bırakıyor. Fakat buna rağmen Huawei 200 milyon akıllı telefon tedarik ettiğini açıkladı ve yeni bir rekor kırdı.

Teknoloji devi Huawei 2019 yılında küresel olarak 200 milyon akıllı telefon üretim sattığını açıkladı. Geçen yıla göre satış hedefine 2 ay kala ulaşan Huawei yeni bir rekor kırdı. ABD tarafından casusluk ve güvenlik kaygıları sebebiyle suçlansa da bu satış gerçekten büyük bir başarı.
Amerika başkanı Donald Trump tarafından 2019 yılının mayıs ayında uygulanan ticaret yasağı, Huawei marka cihazlara Google çatısı altındaki mobil hizmetlerini engellemiştir. Örnek olarak bakarsak Huawei’ in yeni telefonlarında Google Play Store, Gmail, Youtube gibi servisler yüklü olarak gelmiyor.
Huawei Satis Rekoru Kirdi 282x300

Bu yaptırımlardan ve ambargolardan sonra Google ye bağımlılığını azaltmak isteyen Huawei kendi yazılımını geliştirmiş durumda. Fakat buna rağmen bazı kurum ve kuruluşlar Android olmadığından dolayı Huawei kullanmak istemiyor.

Huawei karşılaştığı tüm zorluklara rağmen 2019 yılında 200 milyondan fazla telefon sevkiyatı yapması büyük bir başarı. Şimdi amaçları yıl sonuna kadar 300 milyon akıllı telefon satışı yapmak.

 


] }

Yorum yapın