Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Huawei markasının son amiral gemisi olan Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite ekran görüntülerini almak aynı şekilde yapılmaktadır. Bu üç marka telefonda da birçok farklı şekilde ekran görüntüsü alma imkanına sahipsiniz.

Diper android telefonlarda olduğu gibi Huawei Mate 20, Mate 20 Pro ve Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü almak için Ses Kısma Düğmesi ve Güç Düğmesine aynı anda basın ve 1-2 saniye kadar bekleyin. Telefondan bir deklanşör sesi gelecek ve ekran görüntüsü alınacaktır.

Parmak eklemi ile ekrana çift tıklatarak Huawei Mate 20 serisiyle ekran görüntüsü alabilirsiniz. Yine parmağınızın eklem yeriyle ekranda daire çizerek, ekrandaki görüntünün belli bir kısmının ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Bu konu hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Ekranı üstünden altta doğru çekerek hızlı erişim menüsünü açıp, menüden Screenshot (Ekran Resmi) seçeneğini seçerek ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Huawei Mate 20 Lite ile ekran görüntüsü almak için bir diğer yol ise üç parmağınızı ekranın üstünden altına doğru çekmektir. Bu şekilde de ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek için Ayarlar > Akıllı Yardım > Haraketle Kontrol > Üç Parmakla Ekran Görüntüsü yolunu izleyiniz.


] }

“Huawei Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 Lite Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?” üzerine bir yorum

Yorum yapın