Huawei’nin Yeni Gözbebeği Watch GT 2 İncelemesi

Son zamanlarda akıllı telefon pazarına yaptığı girişler ile büyük ses getiren Huawei aynı zamanda giyilebilir teknoloji incelemeleri kategorimizinde en lüks ve performanslı ürünü oluyor. Eylül ayında tanıtılan Huawei Watch GT 2 üzerinden çok bir süre geçmeden kullanıcıların beğenisine sunuldu. Akıllı saat ilk bakıldığında diğer saatlere göre 14 günlük iddialı pil performansı ile öne çıkıyor. Tabii ki böyle bir teknoloji sadece bununla sınırlı kalmıyor ve gerek şıklığı ile gerekse sunduğu performans ile bu kadar övgünün hakkını veriyor.

Huawei Watch GT 2 Tasarım İncelemesi

Huawei, akıllı saat sektörüne de yeni bir soluk getirerek bu akıllı saatte 3 boyutlu cam ve geniş bir ekran fırsatını kullanıcılara sundu. 46 mm ve 42 mm olarak ayrı ayrı satışa sunulan 2 kasa modeli bulunuyor. 46 mm olan versiyonu günlük kullanımda değilde daha çok spor kullanımda tercih ediliyor. Her akıllı saatte olduğu gibi bunda da farklı farklı kayış kombinasyonu çeşitleri bulunuyor. Bu sayede saat bayan veya erkekler tarafından kullanılabilirliği ortaya çıkıyor.

Huawei Watch Gt 2 1

Saat genel olarak bakıldığında 50 metreye kadar suya dayanıklı bir yapıya sahip olarak beğenilere sunuldu. Bir önceki modele göre hafiflik bakımından kullanıcıları daha fazla mutlu ettiğini söyleyebiliriz. Bakıldığında saat tam olarak 41 gram ağırlığında bulunuyor. Eğer ağır saatleri tercih eden biriyseniz bu seçiminizi farklı kayışlar kullanarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Huawei Watch GT 2 modelinde 1.39 inç büyüklüğünde AMOLED bir ekran bulunuyor. Bu yapı sayesinde ekran parlaklığından üst düzey fayda sağlanıyor. Aynı zamanda bu kadar mükemmel bir ekranın 454×454 çözünürlüğünde olduğunuda size söylemeliyiz. Ekranın sağ tarafında bulunan tuşlar yardımı ile menüye girebiliyorsunuz.

Arayüz ve Kullanım Özellikleri

Huawei bir önceki modelde olduğu gibi bu modelde de LiteOS işletim sistemini kullanıyor. Aynı işletim sistemi olmasına rağmen bir önceki modeldeki işletim sisteminden fazlasıyla gelişmiş olduğunu söylemek gerekiyor. Ekranda saatin görünümünü değiştirebildiğiniz için kolunuzdaki saati farklı farklı günlük kıyafetlerinize göre dizayn edebiliyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemlerinin her ikisine de tam desteği bulunuyor. Sadece saati tam fonksiyonlu olarak kullanmanız için Huawei Health uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekiyor. AppStore ve Google Play Store’dan ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz bu uygulama ile saatinizi telefonunuz ile kolayca eşleştirebilirsiniz. Saat tarafından bütün ayarlamalar bu uygulama aracılığı ile yapılmaktadır. Saatin günlük hayatınızda sizinle ilgili yaptığı analizlere kolayca bu uygulama üzerinden erişebiliyorsunuz.

Huawei Watch Gt 2 2

Huawei Health uygulamasında bazı bölümler aracılığı ile saatinizde değişiklik yapma imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda uygulamada bulunan “Sağlık” kategorisinde egzersiz kayıtlarınızdan tutun nabız, uyku, kilo gibi birçok şeyin takibini yapabiliyorsunuz. Uygulama üzerinde bulunan TurSleep uygulaması sayesinde uyku takibinizi çok kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz.

Huawei Watch GT 2 Pil Ömrü İncelemesi

Huawei’nin bir önceki modeli olan Watch GT giyilebilir teknoloji incelemeleri kategorimizde incelemiştik. Bu model pil performansı konusunda beklenenin üstünde bir performans sergilemişti. Watch 2 modelinde de bu olay daha fazla geliştirilerek 14 günlük bir pil süresine kadar çıkarılıyor. Aslında bu kadar iyi bir performans vermesinin daha önemli bir sebebi var bu da Kirin A1 işlemcisinin kullanılıyor olmasıdır. İşlemcinin mükemmel bir güç tasarrufu sunması saatin pil ömrünü bu kadar uzun tutmakta etkili oluyor.

Huawei Watch Gt 2 5

Eğer saati günlük olarak kullanan bir kişi iseniz haftalık 30 dakika telefon görüşmesi ve 30 dakikalık müzik çalma süresi ile minimum 2 haftalık bir kullanım ömrü ile karşı karşıya kalıyorsunuz. Bazı durumlarda bu cihazı şarja takmayı bile unutabilirsiniz. Tabii ki saati kullanımınıza göre ekran ışığının açık kalma süresi bu pil ömrünü kısaltacaktır.

En Önemli Özelliği Telefon Görüşmesine Olanak Tanıyor

Bu cihaz hakkında söylenecek son söz telefon görüşmelerine mükemmel bir ses deneyimi ile imkan tanıyor olmasıdır. Telefonunuzdan maksimum 150 metre uzaklıkta olduğunuz durumlarda telefonunuza gelen çağrıları saat üzerinden yanıtlayabiliyorsunuz. Aynı zamanda telefonla görüşme esnasında karşı tarafın sesini iletme gücüne bakarsak hoparlör kısmında adeta çığır açmışlar demek çok mantıklı olacaktır. Aynı zamanda saat üzerinde sık görüştüğünüz kişileri favoriye ekleyerek direkt olarak saat üzerinden telefon görüşmesi yapmak için arama işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Huawei Watch Gt 2 3

Huawei Watch GT 2 Teknik Özellikler

İşletim SistemiHuawei LiteOS
Ekran1.39 inç AMOLED
Çözünürlük454×454 HD
İşlemciKirin A1
Hafıza4 GB
Pil Ömrü14 gün
Su Koruması50 metreye kadar
UyumlulukAndroid 4.4 ve üzeri, iOS 9.0 ve üzeri
BağlantılarBluetooth 5.1, BLE, GPS
Boyutlar45.9 x 45.9 x 10.7 mm
Ağırlık41 gr. (Kayışsız)

] }

Yorum yapın