iCloud Nasıl Kapatılır ?

Güncellenen İOS sürümü ile ve yeni bir sürüm olan İOS 11 sürümü ile iCloud entegre sistemini tamamen değiştirdi. Artık iCloud kapatma işlemlerinizi yapmaya olanak veren Apple sayesinde cihazınızda yer alan tüm uygulamaların iCloud ile ilişkisini kesebilir ve yedekleme gibi işlemlerini otomatik olarak yaptmasına gerek kalmaz. Artık bu güncellemeye sahip tüm Apple cihazlarda bu aşağıda ki işlemleri yaparak iCloud hesabını kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

iCloud Nasıl Kapatılır ?

Eğer cihazınız İOS 11 güncellemesi adıysa ve artık iCloud kapatmak için gerekli işlemleri bekliyorsanız öncelikle iCloud bilmiş olduğunuz gibi cihazını güvende tutan ve fotoğraflarınızı, uygulamalarınızı, uygulama ayarlarınızı yedekleyen bir sistemdir. Eğer Apple cihazınız kaybolduğunda cihazınız bulmak istiyor iseniz iCloud sayesinde bulabilirsiniz.

 

iCloud’u ayarladıktan sonrasında yeni bir cihaz aldığınızda cihazlar arasında kolaylıkla bir şeyler paylaşabilir ve veri eşitleyebilir, istediğiniz kişiler ile paylaşımda bulunabilirsiniz. Fakat iCloud hesabını kapatmak isteyen kullanıcılar içinde Apple kullanıcıları için IOS 11 güncellemesinde böyle bir seçenek sunmuştur.

 

iCloud kapatma işlemlerini gerçekleştirmek için ise aşağıda ki işlem adımlarını uygulayın :

  • Akıllı cihazınızdan “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında Ayarlarda görünen “Profil” kısmına tıklayın.
  • Ekranı aşağıya indirerek “iCloud” için bir anahtar göreceksiniz ve onu kapatın.
  • Daha sonrasında bu ekrandan çıkarak “Uygulamalar” kısmına geçiş yapın.
  • Buradan “iCloud Yedeklemesi” adlı başlığı kapatın.

 

Bundan sonrasında ise cihazımız dan iCloud kapatma işlemini gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Son yaptığımız iki işlem basamağı sayesinde de iCloud yedeklemesi kapatma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Fakat biz bu işlemi gerçekleştirmemize rağmen ala İOS işletim sistemine sahip akıllı cihazımızda iCloud yedeklemesini kullanan iMovie, Pages gibi uygulamalar bulunmaktadır.

 

Bunun için ise yapmamız gereken işlem artık uygulamalara göz atarak iCloud ile ilişkisi olan uygulamaların ilişkisini kesmekten geçecektir. Akıllı cihazınızda bulunana dosya ve uygulama dosyaları büyük olasılıkla iCloud’u kullanır. Bunun için ise tekrardan Ayarlardan tüm uygulamaları tekrar tekrar kontrol ederek eğer bağlantısı var ise uygulamanın telefonumuz ayarları üzerinde bulunan kendi sayfası üzerinden ilişkisini kesmekten geçer. Ayarlardan uygulamanın üzerine tıkladığınızda uygulamaya ait ayarlar kısmı açılır ve iCloud Yükle düğmesi aktif ise hala iCloud ile erişim sağlıyor demektir. Bu düğmenin aktifliğini kapatarak İOS uygulamanın iCloud’un erişmesini engellemiş olursunuz.

 

iCloud’u tamamen kapatma işlemi sayesinde artık telefonunuzda ki veriler iCloud hesabınız ile güncellenmez ve iCloud hesabı giriş yapmış olan diğer cihazlardan görülemez duruma gelir.


] }

Yorum yapın