Instagram Bildirim Gelmiyor Sorun Çözümü

Herkesin yatağa uzandığında ve gün içinde bakmaktan vazgeçemediği, sürekli arkadaşlarınızın ve takip ettiğiniz kişilerin ne yaptıklarını fotoğraflar ve hikayeler sayesinde görmenize olanak sağlayan popüler sosyal medya paylaşım platformu olan Instagram ‘da bir çok kullanıcı Instagram bildirim gelmiyor sorunu ile karşılaşmaktadır.

 

Bir çok zamanda dahi kopamadığımız bir sosyal medya paylaşım platformu olan Instagram ‘da bildirim gelmiyor sorunu ise bir çok kullanıcının canını sıkmaktadır. Instagram ‘da görmek istediğiniz beğeni, yorum ve diğer bildirimler ise telefonunuzdan Instagram hesabınıza girdiğinizde gözükmektedir. Oysa ki Instagram ‘a dahi girmesek önceden akıllı cihazımızda bildirim çubuğuna bütün bildirimler sırası ile düşüyor oluş bizi huzursuz ediyordur.

 

 

Instagram Bildirim Gelmiyor Sorunu Nasıl Çözülür ?

Akıllı cihazımızda kullanmış olduğumuz Instagram bildirim gelmiyor sorunu bir çok farklı nedenden kaynaklanabilir. Bunların temel sebebi yapılan güncellemeler yada akıllı cihazınızda değiştirdiğiniz ayarlardan kaynaklanmaktadır.

 

Eğer akıllı cihazınızın bildirim ayarları ile oynamadıysanız Instagram bildirimleri görme işlemini sağlamıyor oluşunuzun tek nedeni Instagram uygulamasından kaynaklanıyor oluşudur. Telefonunuzdan uygulamalar kısmına gelerek Instagram uygulamasını bulun ve ardından bildirim ayarlarına bir göz atın. Yapılan her hangi bir değişiklik yok yada yapılan bir değişiklik var ise varsayılan ayarlara sıfırlayın. Bazı telefonlarda uygulama bildirim kısmı farklı yerlerde gözüküp marka ve modele göre değişmektedir.

 

Instagram bildirim açma işlemini tamamladıktan sonrasında akıllı cihazınızın bildirim ayarları değişmiş olsun olmasın yapmanız gereken ilk işlem akıllı cihazınızda kullanmış olduğunuz işletim sisteminin uygulama marketine girmek olacaktır. Instagram uygulamasının en son sürümünün yüklü olduğunu doğrulayın. Eğer en son sürümü yüklü değil ise en son sürümünü yükleyin.

 

Eğer en son sürümü akıllı cihazınızda yüklü ise en son yapmanız gereken işlem artık Instagram uygulamasını kontrol etmek olacaktır bunun için ise :

 

  • Akıllı cihazınızdan “Instagram” uygulamasını açın.
  • Ardından “Profil” ikonuna tıklayın.
  • Profil ikonuna tıkladıktan sonrasında sağ üst tarafta bulunan “Ayarlar” ikonuna tıklayın.
  • Bu kısımdan “Anında ilet bildirimleri” butonuna tıklayın.

 

Anında ilet bildirimleri kısmından almak istediğiniz bildirimlerin aktif olduğuna dikkat edin. Aktif yaptıktan sonrasında artık Instagram bildirim gelmiyor sorun çözümünü başarı ile tamamlamış olacaksınız.


] }

Yorum yapın