Instagram Reklam Verme Yöntemleri

INSTAGRAM REKLAM VERME YÖNTEMLERİ

Instagram`da popüler olan kişiler sayfalarında reklam vererek yüksek meblağlarda para kazanabilir. İnstagram en yaygın olan sosyal medya aracıdır. Bu sitede tanınır olmak paylaşılan konuların ilgi çekiciliğine ve hayal gücüne bağlıdır.

Firmalar reklam vermek için popüler olan sayfaları seçer. Bu noktada sponsorlu bağlantılarda önemlidir. Yapılan paylaşımlarda takipçi sayısı ile aynı oranda etkileşim olmalıdır…

1 milyon aboneli hesaba reklam verme sonucunda firmanın satışları çok daha artacaktır. Instagram`da fenomen olup reklam alınarak para kazanılabilir veya fenomen olan bir sayfaya reklam vererek ön plana çıkıp ürün satışı artışı sağlanabilir.

 

Instagram Reklam Verme 300x130

 

INSTAGRAM REKLAM ÜCRETLERİ

Instagram`da verilecek olan reklam ücreti gün veya saat olarak ayarlanır. Bu ücretler konuya ve kitle dayısına göre değişkenlik gösterir. 100 TL reklam verildiğinde kesin olarak kaç kişinin göreceği bilinemez. Fakat Instagram ortalama bir analizi ile kaç tl reklamda kaç kişinin göreceğini gösterir. Yani Instagram`da verilecek olan reklam ücreti bazı kriterlerden dolayı değişkenlik gösterir. Yaklaşık olarak bir

Instagram’da sponsorlu reklam verme

1. Yöntem

Facebook Business aracılığı ile verilen reklam türüdür.

 

2. Yöntem

İnfluencer marketing aracılığı ile reklam verme yöntemidir. İnfluencera ulaşmak için Creator Den platformu üzerinden kolaylıkla yararlanılabilir.

3. Yöntem

Instagram mobil uygulaması ile reklam verilebilir.

 

Instagram’da Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?

Kampanya ile reklam seti yapılır ve reklamlar oluşturulur.

 

Influencer Marketing aracılığı ile Sponsorlu Reklam

Influencer marketing; blog sayfaları ile reklam verme yönteminin, Instagram yaygınlaşması ile reklam verme platformunun değişmesidir. Blog içerikleri okunsada sosyal medyanın daha da yaygınlaşmasından dolayı bloggerler ve influencerlar beraber çalışma ortamı bulmuş oldular. Facebook, youtube, twitter instagram gibi sosyal medya hesapları, influencer marketing içinde kullanılmaya başlandı.

 

Influencer’ın Avantajları

Takipçi sayısı sadıktır ve takipçiler influencera karşı güven duyarlar. Kişiler, kullanmayı düşündükleri ürünler hakkında bir başkasının o ürün için yorumlarını Influencer sayesinde öğrenebilir. Bu platformdaki yorumlar tamamen doğaldır Kullanıcılar sponsorlu içerikler de olmak üzere deneyimlerini paylaşırlar. Takipçilerin isteği influencer yorumlarını görmekti. Bu nedenle aradıkları markalardaki yorumlar sayesinde istedikleri bilgiye ulaşmış olurlar.


] }

Yorum yapın