Instagram Sahte Hesap Bildirimi Nasıl Yapılır?

Dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagramı neredeyse kullanmayan kalmadı. Bireysel olarak veya Ticari olarak Instagram hepimizin hayatında yer alıyor. Instagram üzerinden sizin adınıza veya şirketinizin adına hesap açıp dolandırıcılık yapabilir veya uygun olmayan içerikler paylaşabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalırsanız Instagram sahte hesap bildirimi yaparak hesabı kapattırabilirsiniz. Bu işlemi aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

[infobox color=”#dd3333″]Instagram Sahte Hesap Bildirimi Nasıl Yapılır?[/infobox]

Instagram hesabınıza giriş yapın.

Yardım merkezi menüsünden Instagram’daki Bir Taklit Hesabı Şikayet edin bağlantısına tıklayın.

Açılan sayfadaki seçeneklerden “Birisi temsil ettiğim birini (ör. çocuğumu) taklit eden hesap açmış” seçeneğini seçerek Gönder butonuna tıklayın.

Daha sonra sizden istenilen bilgileri girerek sahte hesap açılan kişinin kimliğinin ön yüzünün fotoğrafını çekip yönlendirme işlemini yapmanız gerekmekte.

https://help.instagram.com/contact/636276399721841 link adresine tıklayarak işlemleri yapabilirsiniz daha sonra şikayetiniz sonucu hesap Instagram tarafından yeterli bulunuyorsa hesap kapatılacaktır.

Bu yazımızda sizlere Instagram sahte hesap bildirimi nasıl yapılır? konusunu anlatmaya çalıştık konu hakkında sorunlarınızı Sorucevap bölümüne yazabilirsiniz.


] }

Yorum yapın