Instagram Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Instagram şifre değiştirme işlemini düzenli olarak yapmak, Instagram hesabınızı güvende tutmanızı sağlar. Sizlere bu yazımızda, Instagram şifre değiştirme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız.

 

Instagram Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Instagram şifrenizi düzenli olarak değiştirmenizi öneriyoruz. Bunu yapabilmek çok basittir. Aşağıdaki adımları takip ederek Instagram şifre değiştirme işlemini yapabilirsiniz.

 

Adım 1: Instagram hesabına giriş yapın.

 

Adım 2: Giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede bulunan “Üç Çizgi” sekmesine tıklayın. Açılan pencereden aşağıda bulunan “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

 

Instagram Uc Cizgi Ve Ayarlar 153x300

 

Adım 3: Açılan menüde “Gizlilik ve Güvenlik” sekmesine tıklayın. Giriş yaptıktan sonra “Güvenlik” başlığı altında bulunan “Şifre” sekmesine tıklayın.

 

Instagram Gizlilik Ve Guvenlik 225x300 Instagram Sifre Menusu 260x300

 

Adım 4: Açılan sayfada mevcut şifrenizi yazın, alt sekmede bulunan yere yeni şifrenizi ve onun altında bulunan sekmeye de yeni şifrenizi tekrar yazın. Ardından sağ üst tarafta bulunan “Kaydet” butonuna tıklayın.

 

Instagram Sifre Ve Mevcut Sifre 300x269

 

Yeni şifrenizi oluştururken, Instagram sizden güçlü bir şifre oluşturmanızı ister. Şifrenizde en az bir rakam, büyük küçük harf ve bir noktalama kullanmanız şifrenizi güçlendirecektir.

 

Instagram şifrenizi değiştirmek güvenliğinizi arttıracaktır. Her şeye rağmen Instagram hesabınıza erişiminizi kaybettiyseniz, Instagram Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır? Bu makalemizdeki adımları takip ederek, Instagram hesabınızı geri alabilirsiniz.


] }

Yorum yapın