Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır ?

Günümüzde popüler sosyal medya platformundan biri olan Instagram geçtiğimiz günlerde son görülme özelliğinden söz etti. Facebook, WhatsApp gibi diğer platformlarda da bu özelliğin olmasına rağmen hiç beklemediğimiz bir platform olan Instagram ‘dada bu özellik duyuruldu.

 

Fakat yinede her ne olursa olsun WhatsApp ‘ta olduğu Instagram son görülme özelliği kapatma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede sizin en son ne zaman gördüğünüz kişilere iletilmez. Bu özelliğin duyurulmasına rağmen yanında en mantıklı gelen yenilik ise bu özelliğin kapatılabiliyor olmasını sağlayan bir ayar özelliği eklenmiş olunmasıdır.

 

 

Instagram Son Görülme Kapatma

Popüler resim paylaşma ve mesajlaşma uygulamalarından biri olan Instagram platformunda takip ettiğiniz yada etmediğiniz, en son Direct Mesajlar üzerinden konuştuğunuz kişilerin son görülmesini görmenizi sağlar. Instagram son görülme nerede diye gelen sorulara karşılık karşımıza gelen bu yeni özellik varsayılan olarak aktif bir şekilde gelir.

 

Bu özellik sizinle Direct Mesaj üzerinden konuşmuş kişilerin sizin ne zaman girdiğinizi ne kadar Instagram üzerinde vakit geçirdiği bilgilerinizi görebilecek anlamına gelir. Bir çok kişiyi rahatsız eden bu özellikten kurtulmak için ise yapmamız gereken işlemler :

 

  • Akıllı cihazınızdan “Instagram” uygulamasını açın.
  • Ardından kendi profilinize gelip sağ üstte bulunan “Ayarlar” anlamına gelen üç noktaya tıklayın.
  • Bu kısımdan “Hareket Durumunu Göster” adlı butonu bularak tikini kaldırın.

 

Bu sayede Instagram son görülme özelliğini devre dışı bırakma işlemini başarı ile gerçekleştirebilir ve sizin hakkınızda başka kişilerin en son ne zaman Instagrama girdiğiniz gibi bilgilere erişmesine engel olabilirsiniz.


] }

Yorum yapın