iPhone Programsız Ekran Videosu Çekme

Akıllı telefon kullanıcılarının büyük bir çoğunluğunu Android işletim sistemine sahip cihazlar oluştursa bile İOS kullanıcılarının da hatırı sayılır bir şekilde sayıları çoktur. Hatırı sayılır bir şekilde çok olması bu kullanıcıların Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlara göre bazı kısıtlı özellikleri olsa bile kullanıcılarının istekleri doğrultusunda güncellemeler gelerek bu özelliklere kavuşmaktadırlar.

 

iPhone programsız ekran videosu çekme işlemi ise aslında çok basit ve programsız bir şekilde halledebiliriz. Yapacağımız bir kaç ufak ayar değiştirmesi sayesinde ios programsız ekran videosu çekme işlemini gerçekleştirmemiz mümkün olacaktır.

 

 

iPhone Programsız Ekran Videosu Nasıl Çekilir ?

Aslına bakılırsa İOS işletim sistemine sahip iPhone cihazınız var ise hiç bir programa gerek kalmadan kolaylıkla ekran videonuzu çekebilirsiniz. Hemde istediğiniz taktirde ekran videosu çekerken mikrofonu dilediğiniz gibi açık yada kapalı konumda kullanabilirsiniz.

 

Günümüzde artık bilgisayarlarda olduğu gibi akıllı telefonlarda da ekran videoları çekilmektedir. Her hangi bir durum, bir şey için ekran videosu çekme isteği ortaya çıkmaktadır. Durum böyle olunca da artık akıllı telefonlara kadar inen ekran videosu çekme işleminde ise bugün iPhone ekran videosu çekme işlemine değineceğiz.

 

  • Öncelikle iPhone cihazınızdan ana ekranda bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında Ayarlarda yer alan kısımlardan “Denetim Merkezi” adlı butona tıklayın.
  • Ardından “Denetimleri Özelleştir” kısmına tıklayınız.
  • Daha sonrasında yer alan seçeneklerden “Ekran Kaydı” kısmının yanında bulunan “+” ikonuna tıklayın.
  • Daha sonrasında “Ekran Kaydı” kısmının üzerine basılı tuttuğunuzda “Özelleştir” kısmı açılmaktadır. Buradan mikrofonu açabilir yada kapatabilirsiniz.

 

Artık bu sayede Denetim Merkezinize ekran kaydı kısmı eklenmiş bulunmaktadır. Sizde istediğiniz zaman istediğiniz taktirde Denetim Merkezinden bu özelliğe tıklayarak ios ekran videosu kaydetme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


] }

Yorum yapın