iPhone X Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

En basit cevabı ile ekran görüntüsü almak için telefonunuzdaki ses açma ve kilitleme düğmelerine aynı anda basın. Alternatif yöntemler kullanarak bir iPhone X ekran görüntüsünün nasıl alınır ? Hakkında daha ayrıntılı bir açıklama için okumaya devam edin.

Apple, Face ID karşılığında iPhone X serisi ile Touch ID’yi terk ettiğinden, ekran yakalama işlemi önceki iPhone’lardan biraz farklı. Değişiklikten bu yana ilk iPhone’unuzsa, alışmak biraz zaman alabilir, ancak hemen alacaksınız. İOS 11’den itibaren, çeşitli farklı renklendirme araçlarıyla etiketleyerek ve sosyal medya, metin ve e-postada paylaşarak ekran görüntüleri ile daha da fazlasını yapabilirsiniz. iPhone büyük bir değişikliğe gidip home tuşun kaldırarak, ekran görüntüsü alma konusu pek çok kişinin kafasında soru işareti olarak kaldı. Bizlerde bu sorunun cevabını vermek için bu yazımızda her şeyi anlattık.

Fiziksel Tuşlar ile iPhone X Ekran Görüntüsü Alma

iPhone X Ekran Görüntüsü

Adım 1: Uygun düğmeleri bulun. Ana ekran düğmesi olmadığından, iPhone X’inizdeki ses açma düğmesini ve kilit düğmesini bulmak isteyeceksiniz. telefonun sol tarafını ve sağ taraftaki büyük düğmeyi tıklayın. Konfigürasyon ilk başta yabancı gibi görünebilir, ancak çok fazla fark yoktur.

Adım 2: Ekran görüntüsünü yakalayın. Ekran görüntüsü almak için her iki düğmeye de aynı anda basmanız gerekir. Ardından ekran kısa bir süre yanıp söner ve ekran görüntünüz sol alt köşede görünür. Telefonunuz sessiz modda değilse, ekran görüntüsü alındığında deklanşör sesi de duyarsınız.

Adım 3: Ekran görüntüsünü düzenleyin – Ekran görüntüsünü sola kaydırarak kapatmazsanız, birkaç saniye sonra otomatik olarak kaybolacak ve kamera rulonuza kaydedilecektir. Ekran görüntüsüne dokunduğunuzda, düzenleme seçenekleri de görüntülenir. Görüntüyü kırpma veya büyütme seçenekleri vardır ve ayrıca çeşitli renklendirme araçlarıyla işaretleyebilirsiniz.

Adım 4: Ekran görüntülerini görüntüleme ve paylaşma – Ekran görüntüsünü sola kaydırarak kapatmazsanız, birkaç saniye sonra otomatik olarak kaybolacak ve Film Rulonuza kaydedilecektir. Ekran görüntüsüne dokunduğunuzda, düzenleme seçenekleri de görüntülenir. Görüntüyü kırpma veya büyütme seçenekleri vardır ve ayrıca çeşitli renklendirme araçlarıyla işaretleyebilirsiniz.

Çentikli ekran yapısına sahip olan Apple, geçen yıl iOS 12’nin piyasaya sürülmesiyle, iPhone X’da kazara ekran görüntülerini önlemek için bir düzeltme yayınladı. ekran görüntüleri için tasarlanmıştır, bazı kullanıcılar cihazlarına ulaştıklarında yanlışlıkla her iki düğmeye de basarlardı. Bir iOS 12 güncellemesi, yalnızca ekran kapalıyken istemeden ekran görüntülerini önlemeye yardımcı olur.

 


] }

Yorum yapın