Kaybolan Bilgisayar Tablet Nasıl Bulunur?

Windows 10 kendini sürekli güncellemekte ve bu güncellemeler bizim hayatımızı kolaylaştırmaktadır. İş hayatında, günlük hayatımızda bilgisayar veya tabletlerimizi yanımızdan ayırmıyoruz.

Bilgisayar veya tabletinizi kaybetmekten korkuyor musunuz? Tabii ki her insan bu korkuyu yaşıyor. Eskiden kaybolan bir cihazı bulmak oldukça zor hatta imkansızdır. Şu an gelişen teknoloji ile bilgisayarınızda yapacağınız küçük bir ayarla Windows 10 yüklü herhangi bir cihazınız kaybolduğunda, ona ulaşabilmeniz, nerede olduğunu görebilmeniz mümkündür.

 

Sizlere bu yazımızda kaybolan bilgisayar veya tabletlerinizi nasıl bulabileceğinizle ilgili bilgi vereceğiz.

 

Kaybolan Bilgisayar / Tablet Nasıl Bulunur?

Cihazımı Bul özelliği ile bilgisayarınızın konumuna ulaşmanız mümkün. Yalnız, bilgisayarınızda aşağıdaki gereksinimler ayarlanmış olması gerekiyor.

 

  • İnternete bağlı olmalıdır.
  • PC`nizde “Cihazımı Bul” etkinleştirilmiş olmalıdır. Cihazımı Bul etkinleştirmek için yapmanız gerekenleri öğrenmek için tıklayın.
  • Aygıtta yönetici ayrıcalıklarına sahip ve bir Microsoft hesabı olan bir hesabınız olmalıdır. Bunu yerel bir kullanıcı hesabıyla yapamazsınız.

Cihazınız bu kriterlere uygunsa, kaybolan cihazınızın konumuna aşağıdaki yolları izleyerek ulaşabilirsiniz.

 

Adım 1: Herhangi bir web tarayıcısından, Microsoft hesap sayfasına girin ve giriş bilgilerinizi yazarak “Oturum Aç” butonuna tıklayın.

 

Parola Girme Ekrani 300x252

 

Adım 2: Ana sayfada kilitlemek istediğiniz hesabınızın altında yer alan “Ayrıntıları Göster” seçeneğini seçin.

 

Ayrintilari Goster 300x291

 

Adım 3: Açılan sayfada “Cihazımı Bul” seçeneğine tıklayarak konum sayfasına gidin.

 

Cihazimi Bul 300x135

 

Adım 4: Burada cihazınızın bulunduğu konumu görebilirsiniz.

 

Konum Gostergesi 300x212

 

Bu aşamaları gerçekleştirebilmek için yukarıda saydığımız gereksinimlerin bilgisayarınızda bulunması gerektiğini unutmayın.

 

Bu yolları takip edip devamında Windows 10 cihazınızı kilitleyebilir ve kilit ekranına bir mesaj bırakabilirsiniz. Nasıl yapılacağıyla ilgili bilgiyi Windows 10 PC`yi Uzaktan Kilitleme yazımızdan ulaşabilirsiniz.

 

 


] }

Yorum yapın