Kapat
Kayıtlı Telefon Hattı Sorgulama Nasıl Yapılır?
Nasıl Yapılır? 72 2

Kayıtlı Telefon Hattı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Adınıza kayıtlı telefon hattı sorgulama işlemi yapmak, ileride yaşayacağınız bazı problemlerin büyümeden önüne geçmenizi sağlayabilir. Nitekim, adınıza kayıtlı bir telefon numarasını sadece bir kimlik fotokopi ile çıkartabilmek mümkündür.

 

Adıma kayıtlı telefon hattı sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 

Kayıtlı Telefon Hattı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Telefon hattı sorgulama işlemi E-Devlet üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Bunun için ihtiyacınız olan tek şey bir E-Devlet şifresidir.

 

Adım 1: E-Devlet uygulamasına veya sayfasına giriş yapın.

 

Adım 2: Uygulamaya giriş yaptıktan sonra, arama çubuğuna “mobil hat sorgulama yazın” veya https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresinden direkt olarak giriş yapın.

 

Adım 3: Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi, önceki numaralarınızda dahil olmak üzere bütün kayıtlı numaralarınızı görebilirsiniz. “Detaylı Bilgi” sekmesine tıklayarak, bu hatların dönemleriyle ilgili bilgi sahibi de olabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken hususta şudur; aktif olarak gözüken hatlar şu an kullanılmaktadır. Eğer bilginiz dahilinde değilse hemen mobil hat operatörleriyle iletişime geçerek iptal ettirebilirsiniz.

 

Mobil işlem abonelik sorgulama sayfası 300x117 - Kayıtlı Telefon Hattı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Bu ekrandan ayrıca, borç ve alacak görüntüsünü de elde edebilirsiniz. Bizim önerimiz, herhangi bir dolandırıcılık işlemine maruz kalmamanız için bu işlemi belirli aralıklarla yapmanız yönünde olacaktır.

 

 


Cengizhan Kuyrukcu {CengizhanKuyrukcu}

“Kayıtlı Telefon Hattı Sorgulama Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. Halil Bozgun dedi ki:

    Güzel anlatımınız için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir