Keenetic Extra DSL Modem İncelemesi

Ev veya işyerinde bulunan internetin her odada rahat bir şekilde çekmesi çok önemli bir faktör olarak günlük hayatımızı etkiliyor. Bu konuda en önemli destekçiniz satın aldığınız modemin çekim gücü oluyor. Modem çeşitliliği çok olmasa bile bazı önde gelen firmalar tarafından bu soruna cevap bulacak çözümler üretiliyor. Satın aldığınız modem birçok kişi tarafından öneriliyor olsa bile kullanım anında sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Tam olarak bu noktada modem piyasasına yeni giren markalar iyi bir kullanım imkanı sunmak adına en iyi teknolojileri ve diğer markaların yapamadıklarını yaparak önplana çıkmayı başarıyor. Tabi ki bu durumda modemin interneti dağıtma gücünün yanı sıra kullandığınız bilgisayarın çekim gücü de büyük bir etken olarak karşımıza çıkıyor. Bilgisayar incelemeleri kategorisinde incelediğimiz bilgisayarlara göz atarak bilgisayarların internet çekim gücüne kadar birçok bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Fark Yaratan Kablosuz Kapsama İncelemesi

Keenetic markalı modemi ilk aldığınızda kutusunun üzerinde yazan yazı sizi heyecanlandırmaya yetiyor. Bunun en önemli sebeplerinden biri kullanılan kablosuz modemlerin çekim gücünün her ne kadar büyük vaatler verilse de düşük olmasıdır. Keenetic Extra DSL modem ile çalıştığınız yerde veya evinizde modemin bulunduğu odadan uzaklaştığınızda internet çekim gücünüzün bir çubuk bile azalmadığını deneyimleyeceksiniz. Keenetic markalı modemde çekim gücünün en iyi performansı vermesi için 4 adet anten kullanılmış. Bu antenler 5 GHz ve 2.4 GHz gücünde dağıtım yapıyor. Ülkemizde kullanılan internet hızının çok fazla olmaması sebebi ile belki aradaki farkı iyi göremeyebilirsiniz. Eğer evinizde veya işyerinizde kullandığınız internetin hızı çok yüksek ise diğer modemler ile arasında bulunan farkı net bir şekilde görebileceksiniz.

Extra Dsl

Keenetic Extra DSL markalı modemin sunduğu bir diğer özellik ise modem arayüzünde misafir ağ tanımlaması yaparak gelen misafirlerinizin bu ağa bağlanmasını sağlıyor ve kullandıkları internetin hızına etki edebiliyorsunuz. Bu noktada modem download ve upload hızını ayrı ayrı sabitleme özelliğine sahip değil. Yani kısacası bir kısıtlama getirilecekse iki yöndende kısıtlanması gerekiyor. Ağa bağlı olan kullanıcıların ne kadar internet kullandığı ile ilgili bilgileri modem arayüzüne girmeden AppStore ve Google Play Store üzerinde bulunan uygulama ile öğrenebiliyorsunuz.

Kısa bir sonuç çıkarmak gerekirse yapılmış olan testler sonucunda bu cihaz diğer modemlere göre yüksek performans sunuyor. Aynı zamanda kurulum anlamında da çok basit bir yapısı olan modem Türkiye’de 580 Türk lirası civarında fiyatlara satılıyor.


] }

Yorum yapın