MKV Videoları MP4 Yapma

MKV videoları MP4 yapma basit ve hızlı bir işlemdir. MKV uzantılı videolar çok yaygın olmadı için, birçok medya oynatıcı bu uzantıda olan videoları desteklemez ve açmaz. MKV dosya uzantılı videolarımıza bir video oynatıcı bulmak yerine, en yaygın video uzantısı olan MP4`e çevirmek daha kolay olacaktır.

Bu yazımızda sizlere, MKV to MP4 işleminin nasıl yapılacağıyla ilgili detaylı bilgi vereceğiz.

 

[infobox color=”#dd3333″]MKV Videoları MP4 Formatına Nasıl Çevrilir?[/infobox]

Çevirme işlemini yapmaya karar vermeden önce, tek seferlik bir işleminiz varsa bu işlemi VLC Media Player üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Medya oynatıcıları arasında en yaygın olan uygulamadır. Neredeyse mevcut bütün uzantıları bu uygulamada oynatabilirsiniz. Ayrıca, VLC Medya Player ile MKV videoları MP4 yapma işlemini de gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki adımları gerçekleştirerek, dönüştürme işleminizi yapabilirsiniz.

  • VLC Media Player uygulamasını açın. Bilgisayarınızda bulunmuyorsa, buradan indirebilirsiniz.
  • Uygulamayı açıktan sonra, üst menüde bulunan “Ortam” sekmesinden “Dönüştür / Kaydet” seçeneğini seçiyoruz.
  • Açılan pencerede, sağ tarafta bulunan “Ekle” seçeneğine tıklıyoruz. Daha sonra, dönüştürmek istediğimiz video dosyasını seçiyoruz.
  • Son olarak, seçtiğimiz videonun hangi formatta kayıt olacağını ve nereye kaydedileceğini seçip, “Tamam” butonuna tıklayın.

MKV videoları MP4`e dönüştürme işleminiz başarıyla tamamlandı. Bu dönüştürme işleminin sonunda MKV videonuz silinmeyecektir. Sizin belirttiğiniz dosya konumuna, istediğiniz dosya uzantısında yeni bir video dosyası ekleyecektir.

Takıldığınız, yapamadığınız bir işlem olursa, yorumlarda bizlere sorabilirsiniz.


] }

Yorum yapın