Kapat
Netflix for books
Nasıl Yapılır? 60 0

Netflix Klavye Kısayollarını Kullanma

Günümüzde geleneksel televizyon sektörünün yerini dijital medyanın almasıyla birlikte Netflix, Blutv ve Puhu gibi yapım şirketleri ortaya çıktı. Bu şirketler tamamen kendilerine ait playerlar aracılığı ile kendi yapımlarını izleyicileri ile buluşturuyorlar. Her ne kadar aylık belirli ücretler karşılığında abonelik alınıyor olsa da insanlara televizyon kültüründen daha fazla şey kattığı aşikar bir durum olarak göze çarpıyor. Netflix 7’den 70’e birçok insan tarafından gerek yapımlarıyla gerekse uygun fiyatlı hizmeti ile ilgi çekiyor. Aynı zamanda dizi izlerken sunmuş olduğu player kısayolları ile insanlara kolaylık üzerine kolaylık sağlıyor diyebiliriz. Bu konu hakkında sizlere net bilgiler vermek amacıyla bu yazımızı yayına alıyoruz.

Netflix Klavye Kısayolları Nelerdir?

Aktif olarak Netflix ile vakit geçiren kişilerin işlerini kolaylaştırmak adına masaüstü ve web tarayıcısı uygulamalarında rahat kontrol sağlamak için bazı klavye kısayolları bulunuyor. Bu kısayollar aracılığıyla video player üzerinde kolay kontroller sağlayabilirsiniz.

  1. Oynat – Duraklat > Boşluk veya Enter
  2. Tam Ekran   >  Klavyede “F” Tuşu
  3. Tam Ekrandan Çık > “ESC” Tuşu
  4. On Saniye Geri Sar > Sol Ok Tuşu
  5. On Saniye İleri Sar > Sağ Ok Tuşu
  6. Ses Yükselt  > Yukarı Ok Tuşu
  7. Ses Kısma       > Aşağı Ok Tuşu
  8. Sessiz > “M” Tuşu

Yukarıda belirtilen kısayollar sayesinde videolarınızı istediğiniz zaman duraklatabilir, oynatabilir ve ileri, geri sarabilirsiniz. Bu işlemler izlediğiniz dizinin herhangi bir dakikasını kaçırmamak için sizlere çok faydalı olacaktır.

Burak Mehel {Burak Mehel}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir