Outlook`ta Toplantı Davetiyesi Nasıl Gönderilir?

Outlook toplantı davetleri, herkesin bir toplantının ne zaman yapılacağını ve nerede olacağını bilmelerinin, takip edebilmenin en iyi yollarından birisidir. Outlook kullanıyorsanız, toplantı davetini kabul etmek, toplantının ne zaman olacağıyla ilgili otomatik bir hatırlatıcı oluşturur. Davetiyeyi gönderen kişiyseniz, Outlook, davetiyenizi kaç kişinin kabul ettiğini görmenize ve gerekirse tekrar göndermenize olanak sağlar. Daha önce hiç Outlook toplantı davetiyesi göndermediyseniz, bu işlemin biraz karmaşık olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, bir e-posta göndermek kadar basit bir işlemdir.

 

Sizlere bu yazımızda Outlook`ta toplantı davetiyesi nasıl gönderilir? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Outlook`ta Toplantı Davetiyesi Nasıl Gönderilir?

Aşağıdaki adımları takip ederek, Outlook 2016`da toplantı davetiyesi gönderme işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Outlook uygulamasını açın.

 

Adım 2: Üst menü çubuğunda bulunan [vurgu color=”#dd3333″]”Giriş” sekmesine tıklayın.

 

Adım 3: Giriş menüsü altında bulunan [vurgu color=”#dd3333″]”Yeni Öğeler”sekmesine tıklayın.

 

Adım 4: Bu menüden [vurgu color=”#dd3333″]”Toplantı” seçeneğini seçin.

 

Adım 5: Burada özel bir pencere açılacak ve bu pencerede bulunan, zaman, yer ve toplantı bilgileri gibi boş yerleri toplayarak ardından alıcıları seçmeniz yeterli olacaktır.

 

Yukarıdaki adımları takip ederek, Outlook`ta toplantı davetiyesi gönderme işlemini başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınız.

 


] }

Yorum yapın