Philips 55PUS8804/12 Teknik Özellikleri ve İncelemesi

Yıllar geçtikçe teknolojinin ilerlemesi ile birlikte cep telefonlarından tutun evinizde bulunan televizyona kadar birçok ürünün görüntü kalitesinde yapılan iyileştirmeler çağ kapatıp çağ açacak dereceye geldi. Özellikle 4K çözünürlük teknolojisinin kullanılmaya başlanmasıyla birlikte insanlar televizyon seçimlerinde 4K görüntü kalitesinin bulunup bulunmadığını sorgulamıyorlar.

Yeni teknoloji ile üretilen ürünlerin neredeyse tümü 4K görüntü kalitesini desteklediği için bu durum artık rutin bir özellik haline geldi. Buna rağmen teknoloji ile iç içe olmayan insanların bilmediği bazı noktalar olduğunu söylemek gerekiyor. Her 4K ekran çözünürlüğü sunan televizyonda aynı performansı alamayacağınız gibi… Bu konuya örnek verecek olursak Apple markalı telefonların 5 megapiksellik ön kamerasının direk 5 megapiksel ön kamera desteği sunan telefonlara göre daha iyi bir çekim kalitesi sunduğunu düşünecek olursak her şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayabileceksiniz. Philips, 55PUS8804/12 modelinde 4K çözünürlük kalitesi sunarken aynı zamanda iç kısmında bulunan teknolojilerin desteği ile kullanıcıların gerçek 4K kalitesini yaşamasında büyük pay sahibi oluyor.

Ambilight Teknolojisi ile Göz Kamaştıran Renkler

Philips 55PUS880412 Led

Ambilight teknolojisi izlenen film ve dizilerin televizyonda kullanılan teknoloji sebebiyle daha iyi aydınlatılması ve buna istinaden mükemmel bir televizyon deneyimi sağlanması bu teknoloji ile mümkün hale geliyor. Aynı zamanda televizyonda müzik dinlerken dahi Ambilight teknolojisi müziğe eşlik ederek olağanüstü bir görüntü ortaya koyuyor. Ambilight, bu televizyon modelinde sağ, sol ve üst kısma yerleştirilmiş bir şekilde 3 taraftan etki ediyor. Bu sayede televizyon ekranında oluşan renkler evin duvarlarına aynı kalitede yansıtılıyor. Bu sayede ev içerisinde film izlerken, müzik dinlerken yarattığı mükemmel hava seyir zevkinizi uç noktalara çıkarıyor.

Televizyonun özelliklerinden ve kullanıcıya sunduğu deneyimlerden bahsetmişken Philips 55PUS8804 TV’nin boyutları ile ilgili konuşalım. Televizyonun ilk olarak boyutunu söylemek gerekirse 55 inç bir büyüklükte bunun yanı sıra ekran kenarlarında bulunan çerçevelerin oldukça ince olması ekranın gayet iyi gözükmesini sağlıyor. Ekranın alt kısmında bulunan Bowers & Wilkins hoparlör desteği ile ses deneyimi mükemmel hale getiriliyor.

4K ve P5 Görüntü Motoru Sayesinde 4K Teknolojisi Zirveye Çıkıyor

Philips 55PUS880412 Netflix

İncelememizin giriş metninde 4K teknolojisini en iyi şekilde yaşamak için sadece 4K özelliğinin olmasının yeterli olmadığını söylemiştik. Philips, 4K teknolojisini bu televizyonda kullanıcısına en iyi şekilde yaşatmak için P5 Görüntü Motoru özelliğinden yararlanmış. Ayrıntıları daha iyi hissetmenin yanı sıra renklerin daha canlı olmasını ve doğal görünmesini sağlayan P5 Görüntü Moturu aksiyon sahnelerinde fps düşüklüğü yaşatmadan akıcı bir deneyim sunuyor.

Philips 55PUS8804 modelinin HR10+ uyumlu bir model olması sebebiyle film ve dizi izlerken sahnelerin daha iyi yansıtılması için kontrast, renk ve bununla birlikte parlaklık ayarlarını sahneye göre otomatik olarak yapıyor. Ses deneyimi olarak Dolby Atmos teknolojisinden faydalanan bu televizyon görüntü teknolojisinde ise Dolby Vision görüntü teknolojisinden faydalanıyor. Cihazın ekran boyutu yaklaşık olarak 139 cm olup LED panele sahiptir.

Android TV Özelliği

Philips 55PUS880412 Kumanda

Son yıllarda televizyon sektöründe Android TV’nin çok fazla kullanılması yine aynı şekilde bu modelede etki etmiş ve bu cihazda işletim sistemi olarak Android TV kullanıyor. Satış süresi boyunca Android’in şuan en güncel sürümü olan Android 9 Pie yüklü olarak geliyor. İşletim sisteminin güncelliğinden kaynaklı olarak kullanabileceğiniz uygulama çeşitliği normalin çok üstündedir. Android’in kendi uygulama mağazası olan Google Play Store üzerinden birbirinden farklı birçok uygulamaya kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz. Geleneksel televizyon alışkanlığının Netflix ile değişim göstermesi sonucunda bu televizyonda tamamen Netflix odaklı olarak üretilmiş diyebiliriz. Uzaktan kumandasının üzerine eklenmiş olan Netflix tuşuna basarak doğrudan platforma geçiş sağlayabiliyorsunuz. Son olarak televizyonun özelliklerinden bahsetmeyi bitirmeden önce geleceğin teknolojisi olan ve halen daha geliştirilmeye devam edilen sesle kontrol sistemi bu televizyonda çalışır vaziyettedir. Bu yapay zeka sayesinde televizyonunuzu uzaktan sesle kontrol edebiliyorsunuz. Elektrikli ev aletleri incelemeleri kategorimizde yaptığımız incelemeler arasında bulunan Google Asistan uyumlu akıllı ev cihazları ile bağlantısını sağlayarak televizyon üzerinden bu cihazların kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.

Cihazın Teknik Özellikleri

Ekran Boyutu55″ / 139 cm
Görüntü4K Ultra HD LED
En – Boy Oranı16:9
Pixel MotoruP5 Perfect Görüntü Motoru
İşletim SistemiAndroid TV 9 (Pie)
İşlemciDört Çekirdek
Micro Dimming ProVar
HDR10+Var
HoparlörlerBowers & Wilkins
Ses Çıkış Gücü45 W
Ses ÖzellikleriDolby Atmos
Ses GeliştirmeA.I. Sound, 5 Band Equalizer, Clear Dialogue
Wi-Fi802.11ac, 2×2, çift bant
HDMI4 adet
USB2 adet
EthernetVar
Enerji SınıfıA
Boyutlar1234 x 795 x 93 mm
Ağırlık19.1 kg.

] }

Yorum yapın