Photoshop Resim Yuvarlark Nasıl Kırpılır ?

Adobe Photoshop programı sayesinde bir resmin ve fotoğrafın üzerinde yapmamıza olanak sağlamaktadır. Fakat bu işlerde biraz yeni isek birazda programın kullanılmasını tam kavrayamadıysak bu işler bizim için bir sıkıntı haline dönüşebiliyor. Photoshop resmi kenarlarını yuvarlak yapma yada photoshop resmi yuvarlak kırpma işlemi aslına bakılırsa bir 5-6 tıklık işimizi alacaktır.

 

Photoshop Resim Yuvarlark Nasıl Kırpılır ?” terimini internette arama sebebimiz ise en basit nedeni ile programın kullanılmasına tam ayak uyduramadığımız dan dolayıdır.

 

 

Photoshop Resim Yuvarlark Nasıl Kırpılır ?

 

Adobe Photoshop programı sayesinde her hangi bir fotoğrafı yada resmi yuvarlak yapma işlemi için öncelikle Adobe Photoshop programını açmalıyız.

 

  • Adobe Photoshop programını açın.
  • Kenarlarını yuvarlak yapmak istediğimiz resmi Photoshop programında açınız.
  • Sağ tarafta yer alan  ve atmış olduğumuz resimde “Katman Kilidi” var ise kilit simgesi üzerine çift tıklayarak katman kilidini kaldırınız.
  • Daha sonrasında ise sol tarafta ki menüde yer alan “Yuvarlak İşaretleme Aracı” nı seçiniz. Eğer Dikdörtgen İşaretleme Aracı seçili ise sağ tuşa tıklayarak Yuvarlak İşaretleme Aracını seçebilirsiniz.
  • Resmin neresini yuvarlak içine almak istiyor iseniz seçiniz.
  • Daha sonrasında yuvarlak içine aldıktan sonrasında “Sağ Tık” yapınız ve ardından “Seçimin Tersini Seç” butonuna basınız.
  • Ardından elinize sol tarafta ki menüden “Silgi” yi alarak her tarafı silmeye başlayabilirsiniz.

 

Silgiyi alıp silmeye başladıktan sonrasında ise sadece yuvarlak olarak seçmiş olduğumuz yerin kalmış olduğunu göreceksiniz. Artık resmin kenarlarını yuvarlak yapma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş oldunuz. Bundan sonrasında ise resminizi her hangi bir yerde kullanmak için kaydedecek iseniz PNG formatı ile kaydetmeyi unutmayın.


] }

“Photoshop Resim Yuvarlark Nasıl Kırpılır ?” üzerine 3 yorum

  1. Photoshop ögrendim bi tek bu kalmıştı nasıl yuvarlak yapacağımuı bilmiyordum teşekkürler.

    Cevapla

Yorum yapın