Samsung Galaxy A7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Android telefonların hemen hemen tamamında ekran görüntüsü alma işlemi aynıdır. Samsung Galaxy A7 model telefonlarda ekran görüntüsü alabilmek için birkaç seçeneğiniz bulunmaktadır. Oldukça basit olan bu işlemi yapmak için birkaç saniyenizi harcamanız yeterlidir.

 

Sizlere bu yazımızda, Samsung Galaxy A7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır? Bu sorunun cevabını vereceğiz.

 

Samsung Galaxy A7 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Ekran görüntüsü almak için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 

Samsung Galaxy A7 Tuşlar Yardımıyla Ekran Görüntüsü Alma

Adım 1: Ekran görüntüsü almak istediğiniz uygulamayı / ekranı açın.

 

Adım 2: Görüntü almak istediğinizde “Ses azaltma” ve “Güç” tuşuna basılı tutun. Bu işlemlerin ardından başarılı bir şekilde gerçekleştirmişseniz, bir deklanşör sesi duyacaksınız. Ardından resminizin üzerinde gerekli düzenlemeleri yapıp kaydetmeniz gerekmektedir.

 

Samsung Galaxy A7 El Hareketiyle Ekran Görüntüsü Alma

Bu yöntem, tuşları kullanarak almaktan daha kolay bir yöntemdir. Telefonlarınızın ilk kurulumunda aktif olmadığından, bu yöntemi ayarlardan aktifleştirmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek aktifleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Ayarlar → Gelişmiş Seçenekler → El ile Kaydırma

 

Adım 2: Yukarıdaki menüleri takip etmenizin ardından girdiğiniz sayfada, “El ile Kaydırma” seçeneğini aktif hale getirin.

 

Adım 3: Aktifleştirmenizin ardından, ekran görüntüsü almak istediğiniz zaman yapmanız gereken şey sadece elinizi ekranın üzerinde paralel şekilde sağa sola hareket ettirmenizdir.

 

Samsung A9 Ekran Goruntusu 143x300

 

Bu işlemleri tamamlamamızın ardından, ekran görüntüsünü almış olacaksınız.

 


] }

Yorum yapın