Samsung Galaxy S10/S10 Plus Format Nasıl Atılır?

Fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaya başlamadan önce, tüm özel dosyalarınızı telefonunuzdan almanızı öneririz. İşlem bittiğinde, bütün dosyalar silinip, telefon fabrika çıkış ayarlarına dönecektir.

 

Sizlere bu yazımızda, Samsung Galaxy S10 / S10 Plus Fabrika Ayarlarına Döndürme, format atma, hard reset işlemlerinin nasıl yapılacağıyla ilgili bilgiler vereceğiz.

 

Samsung Galaxy S10 / S10 Plus Format Nasıl Atılır?

Format atmak, yazılımsal problemlerinizi çözmeniz için en güvenilir yoldur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi lütfen silinmesini istemediğiniz dosyalarınızı yedekleyiniz.

 

Aşağıdaki adımları takip ederek, Galaxy S10 ve S10 Plus format atma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Adım 1: Cihazınızı kapatın.

 

Adım 2: “Sesi Açma ve Bixby” tuşlarına basılı tutun sonra, aynı anda “Güç” tuşuna basılı tutmaya başlayın. Android logosunu gördüğünüzde tuşlara basmayı bırakın.

 

Adım 3: Bir süre bekledikten sonra, “Fabrika Ayarlarına Sıfırla – Wipe Data / Factory Reset” seçeneğini seçin. Seçmek için ses kısma tuşuyla hareket edin ve üzerine geldiğinizde güç tuşuna basın.

 

Adım 4: Burada gelen ekranda, “Evet – Tüm kullanıcı verilerini sil” seçeneğini seçin.

 

Adım 5: Format işlemi tamamlandıktan sonra gelen ekrandan, “Sistemi Şimdi Yeniden Başlat (Reboot System Now)” seçeneğini seçiyoruz.

 

Bu adımları gerçekleştirdiğiniz takdirde, başarılı bir şekilde, Samsung Galaxy S10 ve S10 Plus telefonlarınıza format atma işlemini tamamlamış olacaksınız.

 

 


] }

Yorum yapın