Skype İle Telefon Ekran Paylaşımı Yapma

Ekran paylaşımı uzun zamandır Skype`ın vazgeçilmez özelliklerinden birisi olmuştur ve uygulamanın en popüler özelliklerinden birisidir. Skype, çalışma ortamlarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle ekran paylaşımı özelliği çok sık kullanılmaktadır. Son güncelleme ile artık skype ile telefon ekran paylaşımı da yapabilirsiniz. Hem iOS hem de Android bu işlemi desteklemektedir.

 

Son güncelleme ile gelen bir özellik olduğu için çalışma konusunda sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bunun için birkaç deneme yapmanız gerekiyor. Özellikle görüntülü aramalarda sıkça problem olduğu saptanmıştır. Muhtemelen bundan sonraki yapılacak güncellemede bu problem çözülecektir.

 

Skype İle Telefon Ekran Paylaşımı Yapma

Telefonunuzda bulunan Skype uygulamasının güncel olduğundan emin olun. Güncel değilse, uygulamayı çevrim içi satın alma mağazanızdan güncelleyin.

 

Aşağıdaki adımları takip ederek, Skype`ta telefonun ekranını paylaşma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1: Bir sesli arama başlatın.

Adım 2: Sağ alt köşede bulunan üç nokta (daha fazla) seçeneğine tıklayın.

Adım 3: Buradan da “Ekranı Paylaş” seçeneğini seçin.

Adım 4: Ekranınızda, telefonunuzun ekranını paylaşabileceğiniz uygulamalar gözükecektir. Siz burada “Skype” uygulamasını seçeceksiniz. Ardından da “Yayını Başlat” seçeneğini seçin.

 

Ekran paylaşımını açtıktan sonra, istediğiniz uygulamalarda gezinerek karşınızdaki kişinin bunları görmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik herkesin hoşuna gidecek gibi duruyor. Problemlerin giderilmesini dört gözle bekliyoruz.

 

 

 

 


] }

Yorum yapın